Реклама

Анестезія насправді більше схожа на кому ніж на сон

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Monday, 10 January 2011

анестезіяПроаналізувавши загальний стан пацієнтів під час повної анестезії, група нейрохірургів у складі Ніколаса Шиффа (Медичний коледж Уейла Корнела), Ральфа Лідіка (Мічіганський університет) і Емері Брауна (Масачусетська клінічна лікарня), дійшла висновку, що анестезія змушує людину не заснути, а впасти в кому.

Відповідно до результатів, отриманих американськими дослідниками, під час сну, анестезії та комі задіюються ті самі області мозку - кора і таламус. Крім того, одна із провідних ролей приділяється базальним гангаліям, які відповідають за подавлення та порушення поведінкових реакцій. Так, наприклад, у той час, коли людина спить, вони «відключають» рухову активність, тому нормальні люди не ходять у сні, навіть коли їм сниться, що вони пересуваються.

Проте вчені відзначають, що, незважаючи на єдині механізми, які регулюють вищезгадані процеси, повністю анестезований мозок має мінімальну активність як при комі, на відміну від сну, коли людина послідовно проходить кілька стадій, які циклічно повторюються.

 

 

За матеріалами: scienceblog.ru