Реклама

Стовбурові клітини використовуватимуть для відновлення зору

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 04 January 2011

стовбурові клітиниАмериканське Управління по продуктам та лікам (FDA) видало дозвіл на проведення клінічних випробувань методики відновлення зору шляхом введення стовбурових клітин у сітківку ока, повідомляє The Los Angeles Times.

У дослідженні, організованому біотехнологічною компанією Advanced Cell Technology (ACT), візьмуть участь 12 літніх американців із сухою формою вікової макулодистрофії. Метою дослідження є оцінка безпечності та переносимості експериментальної методики лікування.

Вікова макулодистрофія - захворювання, що веде до руйнування центральної ділянки сітківки - макули або жовтої плями. Експериментальна методика лікування, розроблена ACT, полягає у введенні в сітківку пацієнтів пігментних клітин епітелію сітківки, отриманих зі стовбурових клітин ембріонів людини. Ці клітини повинні будуть замінити власні клітини пацієнтів, що гинуть у результаті розвитку захворювання.

У ході лабораторних досліджень введення таких клітин у сітківку призвело до відновлення зору в пацюків, що є лабораторними моделями вікової макулодистрофії. У листопаді минулого року FDA видало ліцензію на проведення випробувань цього методу лікування в групі дітей зі спадкоємним захворюванням сітківки - макулодистрофією Штаргардта.

Як відзначають в Advanced Cell Technology, розроблена компанією технологія дозволяє отримувати лінії стовбурових клітин на основі єдиної ембріональної клітини, добування якої не приводить до загибелі ембріону. Така маніпуляція, як вважають в ACT, не вступає в конфлікт із будь-якими етичними чи релігійними нормами. Аналогічна техніка використовується на даний час при проведенні преімплантаційної генетичної діагностики - перевірці ембріонів, отриманих у результаті екстракорпорального запліднення, на генетичні захворювання.

 

 

За матеріалами: medportal.ru