Реклама

Генетично модифікований лосось росте у 2 рази швидше за звичайного

( 5 Голосів, Всередньому: 4.40 із 5 )
Wednesday, 05 January 2011

losos_hmoВідразу ж після своєї появи, ставши причиною виникнення гарячих суперечок, генетично модифікований лосось, розроблений у Канаді, може стати першою генномодифікованою твариною, яку дозволять продавати як продовольчий товар, і вже названий одним із 50 кращих винаходів 2010 року за версією Time Magazine.

Американська біотехнологічна компанія AquaBounty Technologies Inc. створила генномодифікованого (ГМ) лосося. Незабаром може бути отриманий дозвіл на його продаж у США.

AquaBounty планує виробляти ГМ ікру на Острові принца Едварда, а потім переправляти її в Панаму, де буде вирощуватися та перероблятися риба. Компанія прагне отримати дозвіл на реалізацію лосося в США в Управлінні по контролю за продуктами та ліками (США). Якщо їм дадуть зелене світло, то лосось, названий AquAdvantage, стане першою генномодифікованою твариною, яку дозволять продавати людям.

AquaBounty - це модифікований атлантичний лосось, що росте швидше, завдяки додаванню гормону росту риби чавича та внесенню генетичного матеріалу вугреподібної бельдюги, що може вижити навіть в екстремально холодній воді. Розробка велася вченими з Н’юфаундлендського Меморіального Університету.

"Проблема в тому, що лосося невигідно вирощувати. Щоб виростити кілограм лосося, необхідно затратити майже три кілограми корму". "AquAdvantage росте вдвічі швидше, що робить його рентабельним".

Люсі Шарратт із організації Canadian Biotechnology Action Network, вважає що дана риба загрожує здоров'ю споживачів і являє собою "серйозну загрозу" дикій рибі, у випадку потрапляння ГМ лосося в живу природу.

"Ми провели аналіз ринку, і він показав, що споживачі не хочуть ГМ лосося".

Опитування проведене у вересні, показало, що 78 відсотків дорослих у США не хочуть, щоб у продаж надійшов ГМ лосось, і тільки 16 відсотків виступають за.

Група з 12 організацій, включаючи Грінпіс, відправила лист президентові Бараку Обамі та Управлінню по контролю за продуктами та ліками, з вимогою зробити скрупульозне дослідження і дати оцінку впливу на навколишнє середовище, перед ухваленням остаточного рішення.

 

 

За матеріалами: globalscience.ru