Реклама

Розроблено нову методику ранньої діагностики раку

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 29 November 2010

diahnostyka_rakuФахівці з Медичної школи Гарварду розробили методику тестування крові на наявність клітин, що розповсюджують ракові захворювання. За словами розроблювачів, нова система може використовуватися як у розробках для ранньої діагностики раку, або як засіб терапії для ракових хворих, що вже пройшли курс лікування. Зараз нова розробка проходить випробування на 20 чоловіках, у яких раніше був виявлений рак простати.

У результаті досліджень медики виявили факт циркуляції ракових клітин у хворих з пухлинами, які не розповсюджувалися. Також були виявлені клітини й у крові пацієнтів, які близько трьох місяців тому пройшли курс лікування.

"Дотепер фахівці з онкології не віднесли б цих пацієнтів до групи ризику, раніше нам не вдавалося встановити факт циркуляції ракових клітин у їхніх організмах. Тепер виникає резонне питання: наскільки велика ймовірність повторного виникнення захворювання?", - говорить автор дослідження Суніта Награт.

За її словами, зараз гарвардські фахівці досліджують особливості циркуляції ракових клітин в організмі й намагаються встановити чи існує зв'язок між циркуляцією та повторним виникненням захворювання.

У майбутньому новий тест може доповнити традиційний тест крові або тест на антигени. Автори дослідження говорять, що в організмі середньостатистичного ракового хворого на 5-6 грамів крові можна виявити близько 200 ракових клітин, причому ці клітини будуть мати різноманітні маркери залежно від конкретного типу захворювання.

Нагадаємо, що на сьогодні більшість випадків раку в чоловіків пов'язані з раком легень та раком простати. Найчастіше обидва типи раку ростуть дуже повільно й традиційними засобами їх виявити складно, коли ж детекція стає можливою, захворювання стає вже занадто серйозним.

Американські фахівці говорять, що новий метод є, можливо, найточнішим із усіх існуючих, тому що дозволяє виявити склад і концентрацію клітин навіть після лікування. "Відразу після проведення лікування майже неможливо сказати, наскільки воно було успішним і чи вдалося блокувати розповсюдження пухлини. Новий метод дозволяє зробити це", - говорить Награт.

 

 

За матеріалами: cybersecurity.ru