Реклама

Паління спричиняє зменшення мозку

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 05 December 2010

mozok_palinnyaБезліч досліджень, що спеціалізуються на роботі мозку вже раніше показували, що тютюнове паління пов'язане з великомасштабними й широко розповсюдженими структурними мозковими аномаліями. Проте, попередні дослідження не описували вплив паління на товщину кори головного мозку. Новий аналіз, що був опублікований у поточному випуску журналу "Біологічна Психіатрія" (Biological Psychiatry), тепер надав нові відомості щодо впливу паління.

Церебральна кора є специфічною областю мозку відповідальною за багато важливих функцій більш високого порядку, включаючи мовну, інформаційну обробку та пам'ять. Зменшення товщини кори пов'язане з природнім старінням, скороченням інтелекту та пошкодженням розумових здібностей.

Дослідники в ході експериментів порівнювали товщину кори мозку в добровольців, які регулярно палять, так і в людей, які ніколи не палили. У всіх учасників були відсутні які-небудь медичні або психіатричні хвороби.

У курців спостерігалося зменшення в лівій середній орбітофронтальній області кори. Крім того, вимірювання товщини їхньої кори були зроблені відповідно до суми випалених сигарет за день і ступенем схильності впливу тютюнового диму протягом цілого життя. Інакше кажучи, зловживання палінням було пов'язане з більш помітним скороченням тканини кори головного мозку.

Орбітофронтальна кора часто пов'язана із процесом розвитку пагубної звички до наркотиків. Поточні відомості показують, що зменшення кори головного мозку в результаті паління може збільшити ризик виникнення схильностей до шкідливих звичок, включаючи паління.

"З тих пір як ми виявили, що мозкова область, у якій відбувається зменшення кори у зв'язку з палінням, стосується імпульсного контролю, процесу усвідомлення та ухвалення рішення, стало можливим пояснити, як відбувається пристрасть до нікотину" - пояснює Д-р Симона Кун (Simone Kuhn). "У наступних аналізах ми збираємося вивчити реабілітаційні ефекти на мозок колишнього курця".

"Поточні відомості показують, що паління може вчиняти сукупний ефект на мозок" - відзначив Джон Кристал (John Krystal), редактор журналу Біологічна Психіатрія та професор Кафедри Психіатрії в Єльському Університеті. "Це підкреслює необхідність вживання заходів, спрямованих на організацію скорочення молодих курців серед населення".

Зараз, цей аналіз додає до довгого й зростаючого списку причин ще одну причину, чому необхідно кидати палити.

Стаття написана дослідниками - Симона Кун, (Simone Kuhn), Флоріан Шуберт (Florian Schubert), і Журген Галлінат (Jurgen Gallinat) - у співробітництві із Клінікою Психіатрії та Психотерапії й Медичним Університетом Берліну, Німеччина. Д-р Кун також співпрацювала із Факультетом Психології та Освітніх Наук, Відділом Експериментальної Психології в Бельгії, а також з Інститутом Розумової Неврології, Відділом Психології Лондонського Університету й Відділом Медичної Метрології в Берліні, Німеччина.

Стаття доступна на сайті журналу "Біологічна Психіатрія".