Реклама

Дослідники виявили ген, що відповідає за розумові здібності людини

( 10 Голосів, Всередньому: 4.20 із 5 )
Monday, 23 April 2012

ген розумових здібностейВченим із Каліфорнійського університету вдалося зробити, певною мірою, дивне відкриття - вони відкрили ген, що відповідає за розумові здібності людини. По своїй суті – це варіація гену HMGA2.

Найцікавіше те, що дане відкриття зроблене абсолютно випадково. Перед вченими було поставлене зовсім інше завдання. Вони вивчали причини генетичних захворювань головного мозку.

Для експерименту, генетики вибрали 20 добровольців, які погодилися дати свій генетичний матеріал для дослідження. Варто помітити, що це були представники з різних країн, які знаходяться на різних континентах. 

Результати експерименту вразили вчених, з'ясувалося, що люди з певною хімічною структурою гену HMGA2 дійсно наділені високими розумовими здібностями. Але це тільки у тому випадку, якщо всі інші фактори, які визначають рівень інтелекту, будуть рівні. Кожен учасник дослідження повинен був пройти тест на визначення IQ, і варто підкреслити, що власники варіативного гену давали відповіді набагато краще у порівнянні з тими, у кого цього гену немає. 

Дослідники виявили, що всього невелика зміна за участю лише однієї відмінної молекули у гені HMGA2 на 12-ій хромосомі, що входить до складу ДНК, може змінити показник IQ на цілих 1,29 пункти, а також збільшити загальний об'єм мозку на 0,58 відсотки порівнянно з середнім розміром мозку.

Виходячи з результатів експерименту, вчені думають, що цей ген і справді може зробити людину набагато розумнішою. Вони відзначають, що елементарні зміни у генетичному коді, можуть породжувати справжніх геніїв. 

На даний час, генетики не збираються зупинятися на досягнутому і планують розвивати даний напрямок. Вони сподіваються, що результати їхньої роботи допоможуть створити препарати для підвищення розумових здібностей людини.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: sbio.info