Реклама

Вчені виростили штучну бронхіолу за допомогою магнітної левітації

( 6 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Monday, 28 January 2013

штучна бронхіолаКоли вчені хочуть перевірити щось на живих тканинах, вони використовують для цього шар клітин, що виріс у якій-небудь спеціальній посудині. Неважко здогадатися, що такий двовимірний шар не дуже схожий на реальний орган, де клітини організовані у тривимірну структуру. І вважається, що для дійсно достовірних результатів потрібно підтверджувати їх експериментами зі справжніми органами, клітини яких взаємодіють максимально природним чином.

Однак досліди на органах або на тваринах не завжди зручні з чисто методичних міркувань. Хорошою альтернативою могли б стати тривимірні, а не двовимірні культури клітин. Але як виростити 3D-культуру? Дослідники з Університету Райса (США) пропонують використовувати для цього магнітну левітацію - ту саму, за допомогою якої переміщаються маглеви, потяги на магнітній подушці.

штучна бронхіола

Бронхіола, оточена альвеолами (фото Dr. Fred Hossler).

Науковці задались метою сконструювати «повітряний капіляр» легені - бронхіолу, яка складається з клітин чотирьох видів: клітин епітелію, клітин ендотелію, клітин гладкої м'язової тканини і фібробластів. Для вирощування 3D-культур був використаний метод, розроблений у 2009 році компанією Nano3D Biosciences. Для тривимірної колонії використовувалися крихітні магнітні кульки, які вводилися всередину живих клітин; кульки були зроблені з абсолютно інертного матеріалу та клітині не шкодили. Вчені збирали бронхіолу буквально вручну, комбінуючи за допомогою спеціального магнітного маніпулятора клітини чотирьох видів.

У підсумку сконструйована бронхіола, як дослідники пишуть у журналі Tissue Engineering Part C: Methods, виявилася майже «ідентичною натуральній»: у будь-якому разі за біохімічними тестами відмінностей від звичайної природної тканини виявити не вдалося. Таку бронхіолу, на думку медиків, можна тут і зараз використовувати для різних токсикологічних тестів. Принаймні на всілякі токсини, які ми отримуємо повітряно-крапельним шляхом, вона буде реагувати з більшою природністю, ніж плоска культура клітин.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: science.compulenta.ru