Реклама

Гени равликів теоретично можуть продовжити тривалість життя людини до 500 років

( 9 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Wednesday, 30 January 2013

равликРавлики мають вражаючу здатність сповільнювати на період сплячки процес свого старіння. Дослідники з Австралії хочуть знайти гени, які контролюють цей процес, сподіваючись, що у майбутньому це дозволить продовжувати життя людям.

Як стверджує молекулярний біолог з Університету Саншайн Кост Скотт Каммінс, деякі равлики можуть збільшувати завдяки сплячці тривалість життя з 3 до 23 років. Якщо перенести це на вік людини, то тривалість її  життя могла б зрости з 70 років до 500.

На даний момент доктор Каммінс займається тим, що намагається визначити ті самі гени і нейрогормони, що викликають у равликів сплячку, ще відому як сонливий стан влітку у спекотні періоди (коли температури досягають свого максимуму, равлики просто на кілька місяців занурюються у напівсон).

Експерти пояснили, що гени людини схожі з генами равликів майже на 50%. Тому фахівці припускають, що у людському організмі також можуть бути присутніми "гени сплячки". Дане відкриття, на думку вчених, може у теорії подарувати метод, що уповільнюватиме процеси старіння у людини.

Неймовірні захисні властивості організму равликів не перестають дивувати дослідників. Так, наприклад у більш ранньому дослідженні було виявлено, що 15% равликів з’їдених птахами виживають після процесу травлення, після того як були знайденими живими у посліді птахів. Це підтвердження наводить вчених на думку про те, що птахи, можливо, є ключовим фактором поширення популяцій равликів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru