Реклама

Людина може і повинна жити 1000 років

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Monday, 30 March 2009

starinnyaСучасна наука не бачить жодних перешкод, щоб домогтися безсмертя. Біологи, медики, хіміки та наноінженери в один голос запевняють, що відкласти старіння або навіть повністю його виключити цілком реально. Залишилося лише знайти ті механізми людського організму, які треба включити або виключити.

Перемога над старінням, запевняють багато дослідників, є не теоретичною ціллю, а реальною можливістю, і вона буде досягнута вже в найближчі десятиліття. При цьому найчастіше мова йде не про лікарські препарати та спеціальні засоби, а про реалізацію можливостей, уже закладених в людський організм.

«Ще двадцять років тому ідея відсунути старість здавалася дивною та такою, що не має практичного втілення, - говорить Майкл Роуз, професор еволюційної біології. - Але сучасні дослідження дають надію на те, що безсмертя стане можливим». Сам Роуз уже продемонстрував досягнення генної інженерії, істотно збільшивши строк життя плодових мушок. «Я працюю над безсмертям», - гордо заявляє вчений, відповідаючи на запитання про його наукову діяльність.

Уряди деяких держав зацікавлені в подібному напрямку науки та надають фінансову підтримку вивченню біології старіння. Так, у рамках федеральної програми по боротьбі з віковими захворюваннями міністерство охорони здоров'я США виділяє вченим 2,4 мільярди доларів щорічно.

Генетики вже можуть похвалитися серйозними результатами - вдалося продовжити життя різним організмам, у тому числі ссавцям. Але не тільки маніпулювання з генами веде до перемоги над старістю.

«Існує багато факторів, що викликають старіння людського організму, і ми зайняті виявленням кожного з них, - розповідає Роберт Фрейтас із Інституту молекулярної промисловості. - Звичайно, це займе якийсь час. Але пройде 20-40 років, і ліки від хвороби старіння будуть знайдені».

За завіреннями дослідників безсмертя, тривалість людського життя може бути доведена до 1000 років, причому така можливість є в багатьох нині живучих. Кожний, хто не досяг порогу двадцятиліття, має шанс побачити тріумф вікової біології та випробувати її досягнення на собі.

Опоненти борців за безсмертя переконані, що будь-які маніпуляції в цій області приречені на провал, і єдиний спосіб продовження життя - увага до свого здоров'я та способу життя. Спроби вплинути на природу людини не можуть порушити її фундаментальні закони, а виходить, 100 років так і залишаться відведеною людині межею.

«Я не вірю в те, що безсмертя досяжне. Ті, хто голосно кричить про можливість неймовірного продовження життя, лише перебільшують науку й не розуміють всю величину поставленого завдання, - критикує прихильників безсмертя професор хірургії Ширвін Нюленд. - Їхні плани приречені на провал. Для того щоб братися за подібні дослідження, потрібно спочатку розгадати головні загадки фізіології людини та відкрити всі «білі плями» анатомії».

Зараз складно прогнозувати, чим може обернутися успіх боротьби зі старінням. Земля вже перенаселена, що відбивається на екологічній обстановці й кліматі. Для подальших досліджень у пошуках безсмертя наука повинна виробити ряд моральних, соціальних і екологічних норм, а також мати уявлення про можливі наслідки.

З іншого боку, пошуки «ліків від старості» зосереджені не тільки на продовженні життя нескінченно, але й над поліпшенням рівня життя всього суспільства в цілому. У полі зору вчених виявилися такі проблеми, як розповсюджені вікові хвороби - серцева недостатність, різні форми раку та діабету. Також нові методики можуть підняти верхню планку віку для ведення активного способу життя.

Крім того, пошуки безсмертя можуть виявитися корисними для астронавтики. Якщо людство почне свою космічну експансію, то подорож між зоряними системами будуть тривати роками. Спочатку вчені припускали використання для далеких польотів анабіозу - глибокого сну зі збереженням тіла в умовах низьких температур. Але дослідження в цій області, що ведуться вже більше півстоліття, дотепер не дали практичних результатів.

 

 

За матеріалами: pravda.ru