Реклама

Поліпігулка допоможе запобігти захворюванням серця

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 01 April 2009

sertsepihulkaПоліпігулка складається із аспірину, статину, трьох препаратів від тиску, а також фолієвої кислоти. Об'єднавши п'ять різних препаратів, індійські фахівці розробили поліпігулки, які, за їхніми словами, можуть стати дієвим засобом профілактики серцево-судинних захворювань і врятувати мільйони життів.


У ході клінічних досліджень в Індії, медики підтвердили, що препарат надає потрібну дію, і не має побічних ефектів. Вони також додали, що ідея пігулки (розробити препарат, який можуть приймати всі люди старші 55 років) активно обговорювалася вже протягом 5 років.

Препарат був випробуваний у 50 регіонах Індії: його приймало понад 2000 людей - всі вони не мали серцево-судинних захворювань, але належали до різних груп ризику, тобто, мали високий артеріальний тиск, або тривалий час були курцями, розповідають представники індійської фармацевтичної компанії Cadila Pharmaceuticals.

"Результати свідчать, що поліпігулка здатна скоротити число випадків серцево-судинних захворювань. Тепер необхідно провести додаткові дослідження, щоб з'ясувати, чи справді вона знижує рівень смертності", - зазначив представник британської благодійної організації British Heart Foundation.

У пігулці присутні п'ять активних речовин: аспірин, який розріджує кров, статин, що знижує рівень холестерину, три різних препарати для зниження тиску, а також фолієва кислота, призначена для зниження рівню гомоцистеїну (амінокислоти, що сприяє виникнення серцево-судинних захворювань). До моменту, коли поліпігулка надійде у продаж, може пройти близько п'яти років. Проте вартість її не буде високою, відзначили британські експерти.

Тим не менш, професор Саймон Томмі, що працює над створенням аналогічного препарату в Британії, поділився своїми побоюваннями: "Фізичні вправи мають більш комплексний вплив на здоров'я та самопочуття. Тому поліпігулка - це лише додаток до зміни способу життя, а не заміна фізичної активності".

 

За матеріалами: novynar.com.ua