Реклама

Стовбурові клітини допоможуть у боротьбі з облисінням

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 20 April 2009

vtrata_volossjaЯпонські вчені змогли відновити ріст волосся за допомогою терапевтичного лікування із застосуванням стовбурових клітин. Автори методу говорять, що їхнє досягнення відкриває шлях до найефективнішого та найбезпечнішого з доступних на сьогодні методів боротьби з облисінням і втратою волосся. Поки що, правда, нова технологія була випробувана тільки на лабораторних мишах.


Деталі дослідження Маріко Яманакі, медик з японського університету міста Мацумото, виклав у науковому журналі Japanese Society for Regenerative Medicine.  За його словами, у новій процедурі були використані стовбурні клітини, отримані з шкіри пацієнта, а також мезенхімальні клітини, здатні розвиватися, перетворюючись у кожну із тканин організму, у тому числі й у волосся.

"Наші досліди показали, що регенерувати волосяний покрив тільки з використанням ембріональних стовбурових клітин вкрай складно", - пише він.

У підсумку вчені отримали мезенхімальні клітини із зубів мишей і змішали їх з раніше отриманими шкірними стовбурними клітинами, що являють собою базис для формування шкірних покривів.

Яманакі говорить, що вже на першому етапі дослідів ефективність методу становила 40%, тобто в 4 з 10 випадків лабораторні миші повністю або значною мірою відновлювали волосяний покрив. Серед мишей, шкіра яких не була повністю позбавлена волосяного покриву, в 60% випадків було відзначене прискорення росту волосся за рахунок генерації білка, що регулює швидкість росту волосся.

 

За матеріалами: cybersecurity.ru