Реклама

Науковці виростили зуби з емаллю та коренями з клітин ясен

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 17 March 2013

зубиКлітини, взяті з тканин ясен дорослих людей, можуть бути об'єднані з клітинами корінних зубів зародків мишей для утворення зубів з корінням. Такий результат був досягнутий у ході дослідження, опублікованого у Journal of Dental Research. У даного методу ще попереду довгий шлях до практичного впровадження, але це стало важливим кроком на шляху до біоінженерної заміни втрачених зубів.

Зуби ростуть, коли ембріональні епітеліальні клітини у роті об'єднуються з мезенхімою з нервового гребеню. Попередні дослідження продемонстрували, що ці клітини можуть об'єднуватись у лабораторних умовах для формування зубів, але перед вченими стояло завдання знайти неембріональне джерело цих клітин.

В якості джерела таких клітин, команда цітобіолога Паула Шарпа, витягла епітеліальні клітини з ясен дорослих людей, культивувала їх у лабораторії, і додала мезенхімні клітини зубів від ембріонів мишей. Через тиждень, дослідники трансплантували цю суміш у захисну тканину в районі нирок живих мишей, де деякі з клітин розвинулися у гібрид зубів людини і миші, з дентином, емаллю і корінням.

"Наступним важливим кроком стане пошук способу використання клітин мезенхіми дорослих людей, оскільки у даний момент ми вміємо використовувати лише клітини ембріональної мезенхіми", - говорить Шарп.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru