Реклама

Графеновий сенсор на зубі слідкуватиме за здоров'ям вашої ротової порожнини

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Thursday, 05 April 2012

графеновий сенсор на зубіВчені з Прінстонського університету (США) розробили нову технологію, що дозволяє слідкувати за здоров'ям ротової порожнини (а у перспективі - і багатьох інших «важкодоступних місць»). Коротко ідею дослідників можна описати як невеликий графеновий сенсор, що кріпиться на емаль зуба і утримується там за допомогою сил Ван-Дер-Ваальса.

Для початкового закріплення сенсор наноситься на розчинний шовк, що і переноситься на органічний матеріал на зразок емалі зуба. Потім шовк розчиняється, залишаючи сенсор на місці, і залишається лише нанести на нього антибактеріальні пептиди (використовувалися GBP-OHP), розчинені у дистильованій воді.

Для зв'язку із зовнішнім обладнанням і передачі даних використовується резонансна котушка. По суті, новий сенсор може працювати як повноцінний RFID-тег і взаємодіяти з більш складним обладнанням без необхідності безпосереднього контакту.

При взаємодії певних бактерій із пептидами виникає невеликий струм, що викликається у графені крихітними електричними зарядами мембран клітин бактерій. Цей струм і виявляється при зчитуванні даних із сенсора.

Антибактеріальні компоненти, використані у дослідженні, були отримані вченими із тропічних жаб Odorrana grahami, але можуть бути використані й інші, менш екзотичні білки, які допоможуть виявляти інші види бактерій. Саме над цим зараз і продовжує роботу група вчених.

Дослідження було опубліковано у журналі Nature.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: iscience.ru