Реклама

Протеїнові нановолокна виведуть регенеративну медицину на новий рівень

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 28 March 2012

наноспагетіНа 243-х національних зборах Американського хімічного товариства була представлена новітня технологія регенеративної медицини, що може впоратися із численними старечими недугами та наслідками травм.

Унікальні нановолокна, розроблені командою вчених під керівництвом доктора Семюеля Стаппа, здатні підвищити фізичні можливості людей похилого віку та потерпілих в аваріях. Волокна схожі на сирі спагеті, лише мікроскопічних розмірів. Це нове слово у регенеративній медицині, головним завданням якої є ремонт або заміна ушкоджених органів: від хрящів суглобів, що страждають від артриту, до нервових вузлів, розірваних в автокатастрофі.

Регенеративна медицина сьогодні актуальна як ніколи. У промислово розвинутих країнах стає усе більше людей похилого віку, причому багато хто з них є дуже цінними фахівцями. У задачі охорони здоров'я входить підтримка працездатності людей похилого віку, продовження їхнього життя та порятунку від старечих захворювань. Крім того, є велика кількість людей із важкими травмами, ускладненнями внаслідок хронічних захворювань і т.п., що також потребують застосування регенеративної медицини.

наноспагеті

Новий тип нановолокон може вирішити безліч проблем регенеративної медицини

«Наноспагеті» можуть стати одним із найцінніших інструментів регенеративної медицини. Це невеликі фрагменти протеїнів, які склеюються один із одним у довільному порядку. Волокна настільки малі, що більш ніж 50 тис. волокон рівні за шириною людській волосині. «Наноспагеті» можуть виконувати безліч функцій. Наприклад, Семюель Стапп прив'язав до них сигнальні молекули, що імітують речовину VEGF, що сприяє утворенню нових кровоносних судин.

У ході експериментів на мишах за допомогою VEGF успішно вирощували нові кровоносні судини замість ушкоджених. На жаль, експерименти на людях із застосуванням VEGF закінчилися невдачею через те, що ця речовина швидко розкладається в організмі людини. У той же час, нові нановолокна залишаються всередині протягом тижня, що дозволяє аналогу VEGF вирощувати судини. У результаті, після розчинення «наноспагеті» залишаються лише свіжовирощені повністю функціональні кровоносні судини.

«Наноспагеті» можуть не тільки імітувати дію VEGF, вони несуть потенційне вирішення безлічі проблем у регенеративній медицині. Зокрема, це доставка білків, біологічних сигналів і стовбурових клітин у певну точку організму, наприклад в ушкоджену частину серця, головного, спинного мозку або інших органів. Також нові нановолокна можуть «вишикувати» стовбурові клітини у потрібному порядку для належного ремонту ушкоджених тканин.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru