Реклама

На виставці нанотехнологій продемонстровано сенсорну тканину

( 3 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Sunday, 06 March 2011

сенсорна тканинаНа міжнародній виставці нанотехнологій Nano Tech 2011 представники дослідницького центру AIST (Advanced Industrial Science and Technology) продемонстрували останні результати своїх досліджень у сфері використання тканин як сенсорної поверхні. Технологія полягає в покритті нейлонових волокон провідниковим шаром товщиною близько одного мікрона для створення провідникових волокон, які можна використовувати як сенсорний датчик.

Така технологія технологія дозволить створювати сенсорні екрани величезної площі без прогресуючого подорожчання вартості залежно від розмірів. Самі ж розробники бачать використання сенсорних тканин у першу чергу в медицині.

Сенсорні матеріали можуть широко використовуватися в геронтології - сфері медицини, що займається проблемами літнього віку. Справа в тому, що лежачі пацієнти, хворі, що використовують протези, милиці та тростини можуть піддаватися впливу достатнього високого тиску на невеликі ділянки тіла, що служить джерелом значного дискомфорту. Використання ж сенсорної тканини може стати відмінним діагностичним інструментом для визначення хворобливого впливу. 

сенсорна тканина

Також вони можуть знайти застосування в десмургії (пов'язки та способи їхнього накладення): коли необхідне накладення бинтів або інших матеріалів з певним ступенем тиску, представлена технологія дозволить легко контролювати якість накладення пов'язки. Ну й звичайно цей винахід дозволить вимірювати ступінь рухливості суглобів, активність дихальних рухів і інших важливих параметрів.

 

 

За матеріалами: techvesti.ru