Реклама

Тактильне відчуття роботів по чутливості перевершило людські пальці

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 24 June 2012

робопалецьДослідники з Університету Південної Каліфорнії опублікували статтю, у якій описали спеціально створеного робота з тактильним відчуттям більш чутливим, ніж у людини. Робот здатний із високою точністю розпізнавати матеріали за текстурами, а у майбутньому такі розробки можуть використовуватися при створенні протезів нового покоління, а також роботів-персональних помічників і пристроїв для випробування споживчих товарів.

Робот обладнаний тактильним датчиком, що копіює людські кінчики пальців. Крім того, був використаний спеціально розроблений алгоритм, на основі якого машина вирішувала, як досліджувати навколишній світ, імітуючи лінію поведінки людини. Датчик також здатний визначити, де та у якому напрямку застосовується сила відносно пучки пальця, і навіть теплові властивості об'єктів, до яких він доторкався.

робопалець

Як і людський палець, сенсор BioTac має м'яку гнучку шкіру, яка вкриває рідке наповнення. Більше того, на шкіру навіть нанесений візерунок на зразок відбитків пальців, що значно підсилює чутливість до вібрації. Під час ковзання пальця по поверхні текстури, шкіра по-особливому вібрує. Ці вібрації визначаються гідрофоном, встановленим у кісткоподібній серцевині робопальця. Людські пальці використовують для визначення текстур схожі вібрації, однак робот більш чутливий.

У ході експерименту робот взаємодіяв із 117 різними матеріалами. Машина визначила матеріали з 95% точністю, на що їй знадобилось у середньому по 5 ретельно відібраних і проведених рухів.

Дослідження, проведене професором Джеральдом Лоебом і докторантом Джеремі Фішелом, описане у номері видання Frontiers in Neurorobotics від 18 червня.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: iscience.ru