Реклама

Українські студенти створили рукавиці, що перетворюють мову жестів у голос

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 11 July 2012

рукавиці для глухонімихКоманда українських студентів QuadSquad увійшла до числа фіналістів міжнародного конкурсу Microsoft Imagine Cup 2012, представивши проект Enable Talk. Учасники QuadSquad створили унікальні рукавиці, що перетворюють мову жестів у голос. Не виключено, що у перспективі розробка допоможе глухонімим у спілкуванні з навколишніми.

Прототип Enable Talk містить мікроконтролер, 15 гнучких сенсорів для визначення положення фаланг пальців, а також акселерометр, гіроскоп і компас для відстеження переміщення рукавиць у просторі. Живлення забезпечують літій-іонний акумулятор і допоміжна сонячна батарея. Є USB-порт для підзарядки і синхронізації з комп'ютером.

рукавиці для глухонімих

Прототип рукавиць Enable Talk (фото QuadSquad).

У поточній версії рукавиці можуть з'єднуватися по бездротовому Bluetooth-зв'язку з пристроями на базі Windows Mobile. Дані про положення кистей рук і пальців користувача спочатку перетворюються у текст, а потім через систему text-to-speech - у голос.

У поточній версії вартість апаратних компонентів Enable Talk складає 50-75 доларів. У випадку організації масового виробництва собівартість рукавиць може бути знижена.

 

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: science.compulenta.ru