Реклама

Сапфіровий диск збереже важливу інформацію протягом мільйона років

( 3 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Sunday, 15 July 2012

сапфіровий дискСапфіровий жорсткий диск прослужить мільйон років, що дозволить розв'язати проблему, яка так хвилює археологів. Патрік Чартон із французького агентства по керуванню ядерними відходами ANDRA, представив новий спосіб довгострокового збереження даних за допомогою сапфіра, на якому інформація гравірується на тонкому шарі платини. Цей диск був представлений на Євронауковому відкритому форумі, як засіб збереження інформації для майбутніх археологів.

Щоб перевірити надійність дисків і симулювати старіння, диски були поміщені у кислоту. За допомогою сапфірового диску можна зберегти до 40 000 сторінок тексту або зображень, які витравлюються на платині. Інформацію можна прочитати за допомогою мікроскопа.

Основним способом застосування є збереження інформації для вчених майбутнього, які зможуть визначати по цих дисках місця заховання ядерних відходів. Ядерні реактори виробляють радіоактивні відходи, які необхідно зберігати у недоступному місці протягом мільйона років. Майбутнім поколінням необхідно буде знати місця заховання.

Розробники подібних заховань, не сумніваються у тому, що відходи будуть зберігатися надійно, поки їх не потурбують майбутні археологи, що вирішать розпочати розкопки у цих місцях. Маркери повинні стати засобом попередження про ті місця, де розкопки робити не можна. За допомогою сапфірового диска, попереджувальне повідомлення може бути закодоване у декількох письмових формах спілкування людей, включаючи слова, піктограми та діаграми. У даному проекті задіяні як лінгвісти, так і люди творчих професій, такі як художники.

За словами дослідників, на даний момент вони не знають, на якій мові кодувати повідомлення.

Іншим способом застосування даного винаходу може стати збереження накопиченого людством багажу знань.

Виробництво однієї копії продемонстрованих прототипів обійдеться у 30 000 доларів.

Євронауковий відкритий форум відвідують вчені, законодавці та люди інших професій. Теми доповідей стосуються напрямку розвитку науки, людства та суспільства.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru