Реклама

Засновник SpaceX береться за революційну систему громадського транспорту

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 20 July 2012

hyperloopУ наш динамічний час швидкість транспорту набуває все більшого значення, і тому не дивно, що вже деякий час у мережі йде гаряче обговорення ідеї, висловленої Елоном Маском (Elon Musk) в інтерв'ю PandoDaily. Відомий підприємець заявив про можливість створення нового виду транспорту, що дозволить переміщатися у два рази швидше, ніж на літаку, і при цьому буде значно дешевше.

Ідея, що одержала назву «Hyperloop», в описі містера Маска схожа на систему громадського транспорту, що використовується у мультсеріалі «Futurama», але незважаючи на відсутність подробиць, можна припустити, що деяка робота у даному напрямку вже велася. Так, в інтерв'ю Елон Маск заявив про те, що нова система зможе доставити людей із Сан-Франциско у Лос-Анджелес за півгодини, а енергія для її роботи цілком може поставлятися сонячними батареями.

Звичайно, можна посміхнутися і сказати, що все це лише мрії, але тут варто згадати про те, що подібні системи вже пропонувалися, а особистість Елона Маска дозволяє припустити, що ця ідея одержить своє втілення.

Справа у тому, що Елон Маск є одним із засновників SpaceX, а також головою ради директорів Tesla Motors і SolarCity. З нього ж, по визнанню режисера, був «списаний» образ Тоні Старка у популярному фільмі «Залізна людина» (англ. «Iron Man»). Так що досвід у втіленні «божевільних» ідей у нього є.

hyperloop_big

Що ж стосується схожих проектів, то тут заслуговує на увагу ідея системи «Evacuated Tube Transport». По задуму розробників, вона буде являти собою систему трубопроводів, по яких будуть переміщатися капсули з людьми. Магнітна левітація у вакуумі дозволить уникнути перевантажень, а швидкість руху капсул може досягати 6500 км/год (навколо світу за 6 годин). Ця ідея також не просто чиясь фантазія - над її втіленням працює консорціум ET3.

Чи будуть втілені ці ідеї у найближчі роки - невідомо, ми можемо на це лише сподіватися. А поки - невеличке відео, що пояснює переваги Evacuated Tube Transport:

 

 

Джерело: InfoNova.rog.ua

За матеріалами: iscience.ru