Реклама

Елон Маск офіційно представив проект транспортної системи Hyperloop

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 13 August 2013

hyperloopГолова компанії SpaceX Елон Маск (Elon Musk) представив проект транспортної системи «Hyperloop», що передбачає перевезення пасажирів у спеціальних капсулах по системі труб з аеродинамічними елементами управління.

57-сторінкова презентація проекту була оприлюднена 12 серпня. Маск, представляючи проект «Hyperloop», охарактеризував нову систему пасажирського транспорту як «гібрид Конкорда, рельсотрона і аерохоккея».

Передбачається, що пасажирські капсули на повітряних подушках, виготовлені з алюмінієвого сплаву, рухатимуться зі швидкістю до 1220 кілометрів за годину по спеціальному трубопроводу низького тиску, піднятому над землею на опорах. Автори проекту пропонують два види капсул - для перевезення лише пасажирів і для перевезення пасажирів та їх автотранспорту.

hyperloop

У разі розгерметизації трубопроводу передбачена автоматична система аварійної зупинки капсул. При незначній розгерметизації самої капсули встановлене на ній спеціальне обладнання дозволить підтримувати потрібний тиск до кінця поїздки, при значній розгерметизації - пасажири зможуть скористатися кисневими масками.

Технічне завдання проекту «Hyperloop» припускає створення нової системи пасажирських перевезень між двома найбільшими містами Каліфорнії - Лос-Анджелесом і Сан-Франциско, які розділяє близько 600 кілометрів. При заявленій максимальної швидкості у 1220 кілометрів за годину, поїздка між цими містами займе близько 35 хвилин.

hyperloop

Витрати на будівництво системи «Hyperloop» між Лос-Анджелесом і Сан-Франциско Елон Маск оцінив приблизно у 6 мільярдів доларів. За таких витратах на будівництво, вважає він, ціна квитка на поїздку в один кінець складе близько 20 доларів. «Hyperloop», за словами Маска, буде економічно доцільним для відстаней до 1,5 тисячі кілометрів. Створення демонстраційної моделі транспортної системи, заявив він, займе не більше чотирьох років.

Безпосередньо будівництвом «Hyperloop» Маск займатися не збирається, посилаючись на зайнятість в інших проектах. Він сподівається залучити до подальшої роботи над «Hyperloop» зацікавлених у проекті інвесторів і інженерів, відмовившись заради цієї мети від отримання патентів.

hyperloop

42-річний Елон Маск відомий як один з творців платіжної системи PayPal. На даний момент він керує компанією SpaceX, що побудувала перший приватний космічний вантажівка Dragon і відправила його до МКС, а також компанією-виробником електромобілів Tesla Motors.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua