Реклама

Електромотоцикл Mission One - скоро у серійному виробництві

( 3 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Monday, 09 February 2009
mission_oneЯкщо вірити інженерам молодої американської фірми із Сан-Франциско, то їм вдалося побудувати найшвидший електричний транспорт. Цей електромотоцикл здатний розвивати швидкість до 105 кілометрів за годину. Модель вже готова до запуску в серійне виробництво.


Компанія Tesla Motors так довго будувала свій автомобіль, що багато хто із учасників проекту залишили його на півдорозі. Частина з них влаштувалися в Каліфорнії та приступили до створення першого спортивного мотоцикла на електричній тязі. Робота над новинкою тривала біля півтора років, але зараз ентузіасти готові продемонструвати свою розробку всім бажаючим.

Мотор електромотоцикла, названого Mission One, побудований на трифазному індукторі змінного струму та літій-іонній батареї з водяним охолодженням. У розповсюдженій виробником специфікації зазначено, що мотоцикл може розвивати швидкість до 240 кілометрів за годину. Час підзарядки акумулятора Mission One становить 2 години при напрузі 240В і 8 годин - при 120В.

Інші деталі мотоцикла - стандартні комплектуючих спортивних мотоциклів від різних виробників. Орієнтовна ціна новинки складе 69000 доларів, однак для цього необхідно налагодити конвеєрне збирання. При ручному збиранні вартість виробу зростає вдвічі.

Гордість творців Mission One - потужність двигуна, що становить 150 кінських сил. Це ставить електромотоцикл в один ряд із традиційними спортивними моделями. Творці настільки впевнені у швидкісних характеристиках свого дітища, що готові виставити на перегони TTXGP - гран-прі для мотоциклів з нульовою емісією - його наступну модифікацію, здатну розвивати швидкість до 240 кілометрів за годину. Перегони пройдуть на острові Мен (Великобританія) 14 червня цього року.

Ще одна причина не сумніватися в успіху Mission One - список імен його творців. У компанії зібралися професіонали своєї справи, що пропрацювали десятки років в областях високих технологій, електромоторів і мототехніки. А керуючим на виробництві став мотогонщик Джері Клівленд.

Засновник компанії й виконавчий директор - Форест Норт - зізнався, що вже продав п'ять екземплярів Mission One, зібраних ручним способом. Однак основні продажі почнуться тільки в кінці літа цього року, коли власне виробництво компанії запрацює у повну потужність.
Останнім часом електромобілі та електроцикли користуються величезним інтересом потенційних покупців. Разом із явною екологічною безпекою таких видів транспорту на перший план вийшла економічність.

Незважаючи на те, що в цей час дальність пробігу на одному заряді становить усього 150 кілометрів, мотоцикл має величезний потенціал для використання в межах міста. А з появою нових паливних елементів його ареал перебування багаторазово розшириться.

 

 

За матеріалами: Правда.ру