Реклама

Система 3D-навігації для автомобілів на принципах доповненої реальності

( 5 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Wednesday, 26 October 2011

3D-навігаторПеред очима автомобіліста будуть постійно знаходитися віртуальна «дороговказна нитка» і корисні позначення навколишніх об'єктів. Технологія True3D, створена американською компанією Making Virtual Solid, ґрунтується на принципах доповненої реальності.

Замість того щоб відволікатися, постійно поглядаючи на екран GPS-навігатора або приладову панель, потрібно просто дивитися вперед. На вітровому склі завдяки компактному проектору постійно знаходиться «віртуальний кабель» (як характеризують його самі розробники) - об'ємна кольорова лінія, що ніби парить над дорогою і позначає маршрут.

Крім цього, на будинках з'являються тривимірні вивіски або логотипи розташованих всередині закладів, а вздовж дороги - знаки, що попереджують про невраховані загрози. При бажанні додаткова інформація може видаватися у вигляді традиційних 2D-зображень і тексту.

3D-навігатор

Як заявляють автори технології, вона працює незалежно від часу доби чи погодних умов. Найскладнішим для них стала підтримка ілюзії тривимірності при постійній зміні траєкторії руху автомобіля і відсутності на водієві спеціальних окулярів чи інших схожих приладів.

True3D існує поки у демоверсії, але про успішність ідеї можна судити хоча б по тому, що нещодавно вона одержала Гран-прі та €20 тис. призових на європейському конкурсі систем супутникової навігації Galileo Master 2011.

 

 

За матеріалами: science.compulenta.ru