Реклама

Революційний двигун QDrive - майбутнє космічних польотів?

( 3 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Saturday, 15 October 2011

qdriveБагато ідей, реалізованих геніями та винахідниками поза стінами наукових установ і лабораторій, зіграли значну роль у зміні нашого способу життя і навколишнього світу. Але історія знає чимало авантюристів і просто шахраїв, які бентежили навколонаукові осередки псевдонауковими ідеями. І хто знає, можливо Гуїдо Фетта (Guido Fetta) стане наступним Ніколою Тесла, а винайдений ним двигун QDrive - тим, який вчинить революцію в області космічних польотів. Хоча може статися, що все це є всього лише ідеєю-фікс, що не має під собою твердої наукової бази й обґрунтування.

Прилад під назвою QDrive, що дуже нагадує ковпак від автомобільних колісних дисків, імовірно є двигуном, здатним розвивати значну тягу при незначних енергетичних витратах. Наукові теорії, принципи і формули, що описують, як і чому це працює можна знайти на сайті Cannae LLC. І ті, хто мають достатньо знань і бажання, можуть ознайомиться з усім цим, як говориться, з перших рук.

Але для тих, хто не має терпіння або достатнього знання фізики, пояснимо досить просто і стисло. QDrive, по суті, є резонуючою порожниною, до якої підводиться електричний струм. Електричні струми, що проходять по внутрішній частині цієї порожнини, створюють направлені у протилежні сторони електромагнітні хвилі та сили Лоренца, які діють на верхню і нижню площини резонатора. У звичайних умовах ці сили компенсують і врівноважують одна одну. Однак, нижня пластина резонатора QDrive має 60 вирізів, розташованих рівномірно біля зовнішнього краю. Ці вирізи служать для зміни вектора напрямку сил, що призводить до надлишку сил, які виробляються площиною резонатора, що не має вирізів. Це, звичайно, досить грубий опис фізики, що лежить в основі роботи QDrive, але це дає загальне уявлення, як така система може створювати тягу, взагалі не використовуючи палива.

qdrive_bigМодель експериментальної установки (Cannae LLC)

Якщо це працює, а Гуїдо Фетта стверджує, ґрунтуючись на результатах обчислень і математичного моделювання, що це саме так, двигун QDrive може стати тим, що уможливить космічні польоти у міжгалактичному масштабі. Але навіть у будь-якого фізика-новачка є хороша підстава для скептицизму, адже Гуїдо стверджує, що у його винаході використовуються принципи, які "дещо відхиляються від стандартної фізики", як він говорить в одному з демонстраційних відеороликів.

Раніше цього року Гуїдо провів серію випробувань QDrive у реальному світі. Ці випробування показали, що двигун QDrive має характеристики, величина яких на 60 відсотків нижча, ніж передбачали теоретичні моделі і розрахунки. Але, як не дивно, ці результати були опубліковані в одному з наукових видань, а на сайті можна знайти всі технічні специфікації, які призначені для проведення незалежної експертизи.

Відкинувши вбік скептицизм, хочеться сподіватися, що все перераховане вище, незважаючи на деяку фантастичність, стане першим кроком на шляху створення двигунів, здатних розганяти космічні апарати до швидкості світла.

 

 

За матеріалами: dailytechinfo.org