Реклама

Енергетична революція - тепло та електрика з горючих сланців без виділення СО2

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 10 October 2011

горючі сланціВчені зі Стенфордського університету знайшли спосіб добувати тепло та електрику з горючих сланців, при цьому не звільняючи шкідливий парниковий вуглекислий газ. У такий спосіб поборена головна перешкода на шляху широкого поширення сланцевої енергетики, що може істотно змінити весь світовий ринок енергоресурсів.

Нова технологія EPICC, що поєднує виробництво електроенергії та захоплення вуглекислого газу, може зробити доступними сьогодні закриті запаси енергоресурсів. Справа у тому, що мільярди барелів вуглеводнів, схованих у сланцях, сьогодні недоступні для розробки, оскільки містять величезну кількість вуглекислого газу. Проблема утилізації CO2 дотепер не вирішена, а його випуск в атмосферу загрожує масштабними екологічними катастрофами. Останні дослідження показують, що викиди від виробництва рідкого палива з горючих сланців у 1,25-1,75 рази вище, ніж від «традиційного» нафтового палива.

Тільки у США сланці зможуть розширити запаси нафти до рівня від 1,2 до 1,8 трильйонів барелів.

Один із авторів нового методу видобутку, доктор Адам Брандт, відзначає, що майже 3 трильйони барелів нафти потрапили у пастку у темний твердий матеріал горючих сланців. При цьому США володіють найбільшим у світі родовищем сланців, що розташоване у формації Грін Рівер, що охоплює частину штатів Колорадо, Юта та Вайомінг.

технологія EPICC

Принцип роботи технології EPICC

Метод Брандта не тільки дозволяє захопити і зберігати під землею вуглекислий газ, але й забезпечує виробництво електроенергії та тепла, необхідних для видобутку. Суть процесу полягає у нагріванні сланцю в свердловинах з наступним виділенням рідких і газоподібних вуглеводнів. Потім відбувається розділення корисних речовин і відходів, при цьому температура постійно нижче необхідної для розкладання карбонату і виділення CO2. Природний газ і розігріті відходи можуть використовуватися для генерації електроенергії, що дозволяє будувати на базі технології EPICC ефективні теплоелектростанції. Вуглекислий газ, як і всі продукти роботи EPICC, у фіналі циклу залишаються під землею, що виключає шкідливі викиди.

EPICC не слід розглядати як ефективний метод одержання природного газу зі сланців, замість цього EPICC добуває газ як проміжний продукт, забезпечуючи процес, що самопідтримується, з великим виходом тепла і електрики. Таким чином, фундаментальною частиною концепції EPICC є інтеграція виробництва тепла і електроенергії з горючих сланців.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru