Реклама

Мікрооптичний пристрій значно підвищить швидкість передачі даних в інтернеті

( 7 Голосів, Всередньому: 4.43 із 5 )
Friday, 05 October 2012

мікрооптичний резонаторНовий мікрооптичний пристрій, розроблений фахівцями з Університету Мінесоти, може значно підвищити швидкість завантаження файлів з інтернету, а також знизити вартість передачі даних через глобальну мережу.

У малюсінькому пристрої використовується сила світла, що з високою швидкістю перемикає мікроскопічний тригер. Завдяки цьому обробку сигналу можна вести за допомогою світла, а не електричного струму, що забезпечує більш високу продуктивність і низьке енергоспоживання.

Розробка вчених заснована на відкритті 2008 року, коли виявилося, що нанорозмірні канали можна використовувати для створення сили, достатньої для механічного переміщення оптичного хвилеводу. У новому пристрої вдалося підсилити цей ефект настільки, що за допомогою світла можна повністю керувати механікою оптичного аналогу електромеханічного реле.

Інакше кажучи, вчені вперше використали оптико-механічний ефект для підсилення оптичних сигналів без їхнього перетворення в електричні. Новий пристрій має два оптичних хвилеводи, між якими розміщений мікромасштабний резонатор у формі бублика. Даний оптичний резонатор підсилює світло у сотні разів.

Завдяки ефекту резонансу оптичний сигнал у першому хвилеводі істотно підсилюється у резонаторі та генерує дуже сильну оптичну силу на другому хвилеводі. Другий хвилевід коливається як камертон і змінює властивості оптичного сигналу. Оскільки потужність другого оптичного сигналу може бути у багато разів вища, ніж першого, пристрій функціонує як механічне реле, що підсилює вхідний сигнал.

Поки нове оптичне реле працює з частотою мільйон циклів за секунду. Дослідники планують підвищити частоту до кількох мільярдів циклів за секунду. Хоча, треба відзначити, що і теперішні показники досить високі, щоб оптичне реле могло значно збільшити швидкість передачі інформації.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru