Реклама

Використання двох променів дозволить записувати на DVD-диск петабайт даних

( 8 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 23 June 2013

накладання двох променів лазераБлизько 90% всієї цифрової інформації у світі було створено за останні два роки, що породжує природне запитання про те, як це все зберегти. Нова техніка дозволить збільшити ємність DVD-диска з 4,7 гігабайт до одного петабайта (1000 терабайт). Це еквівалентно 10,6 рокам відео високої роздільної здатності або 50 000 фільмів високої роздільної здатності.

У 1873 році німецький фізик Ернст Аббе опублікував закон, що обмежує ширину світлових променів.

Згідно з цим законом, діаметр променя, отриманого шляхом фокусування світла допомогою лінзи, не може бути менше половини довжини своєї хвилі - близько 500 нанометрів для видимого світла.

У своєму дослідженні вчені змогли обійти це фундаментальне обмеження за допомогою методу двох променів різних кольорів, який може прийти на зміну поширеному сьогодні однопроменевому методу.

При накладанні цих променів, вони нейтралізують один одного. Форму одного з цих променів можна описати як коло або пончик. Накладаючи його на промінь, що здійснює запис, від останнього залишається лише маленька крапка посередині.

Нова техніка дозволяє створювати крапку розміром 9 нанометрів. Цей оптичний прийом значно збільшить ємність диска, завдяки зменшенню розміру крапок, які виконують роль бітів, на диску.

Оскільки у даній техніці задіяні звичайні оптичні та лазерні елементи, то вона є економічно доцільною і портативною, дозволяючи розробляти оптичні пристрої зберігання інформації з довгим терміном служби і низьким енергоспоживанням. Ця платформа може стати ідеальним рішенням для великих датацентрів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru