Реклама

Японські фахівці розробили сферичний безпілотний літальний апарат

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 31 October 2011

сферичний безпілотникФахівці відділу наукових досліджень японського міністерства оборони розробили безпілотний літальний апарат сферичної форми. Машина може літати як вертоліт, а також здійснювати вертикальні зліт і посадку. Однак, у зв'язку з тим, що цей безпілотник працює як стоячий літак із пропелером, він може повертатися і рухатись на високій швидкості, що неможливо для вертольотів. Апарат обладнаний трьома гіроскопами, і навіть якщо він натрапляє на перешкоду, то швидко знову набирає висоту і необхідну швидкість, діючи в автоматичному режимі.

Сферична форма корпуса дозволяє машині приземлятися на будь-яких позиціях і вільно переміщатися по поверхні землі. При русі по повітрю у горизонтальному напрямку пропелер забезпечує тягу, а крила - підйомну силу. Якщо ж необхідно зробити вертикальний зліт або посадку, то конструкція повертається на 90 градусів, адаптуючись до даного завдання. У цьому випадку підйомну силу забезпечують вже не крила, а пропелер. Він же приводить безпілотник у рух коли потрібно не летіти по повітрю, а переміщатися по земній поверхні.

Ідея сферичного безпілотника прийшла вченим, коли вони експериментували з літаком, який після приземлення приймає вертикальне положення. Головною проблемою машини були труднощі зі зльотом і посадкою. У зв'язку з цим вчені вирішили додати йому універсальну сферичну форму і обладнати його інтелектуальною системою контролю позиції. Перший прототип виявився вдалим, і вони продовжили працювати в тому ж напрямку.

Розробники підкреслюють, що машина побудована з комерційно доступних деталей, що забезпечує простоту збирання і відносно невисоку собівартість, що складає 1400 доларів США. Поточний прототип може знаходитись у повітрі протягом восьми хвилин, це поки не так вже й багато. Проте у польоті він розвиває швидкість до 60 км/год. Літаюча машина важить всього 350 грамів, діаметр сфери становить 42 см. Оскільки безпілотник злітає і сідає на будь-яку поверхню, він зможе використовуватися у рятувальних і розвідувальних місіях.

 

 

За матеріалами: 3dnews.ru