Реклама

Американці розробляють броньований літаючий позашляховик

( 4 Голосів, Всередньому: 4.25 із 5 )
Saturday, 29 October 2011

літаючий позашляховикПентагон «у першому наближенні» схвалив проекти військових бронеавтомобілів із вертикальним зльотом і позначив строки демонстрації функціональних прототипів. Розробку машин продовжують дві команди, чиї підходи до вирішення завдання відрізняються досить сильно.

Як повідомляє Aviation Week, дослідницьке агентство DARPA порахувало «прийнятними» дві конструкції літаючих автомобілів, які розробили компанія Lockheed Martin (разом із фірмою Piasecki Aircraft) та корпорація AAI.

літаючий позашляховик

(Ілюстрація

Lockheed Martin,

Piasecki Aircraft)

Таким чином, програма Transformer (TX), неофіційно іменована «літаючий Humvee», увійшла у другу фазу. Це означає перехід від слів до справи, а саме - до виготовлення демонстраційних прототипів.

літаючий позашляховик

(Ілюстрація

AAI Corporation)

AAI робить ставку на симбіоз літакових крил і вертолітного ротора. І те і інше у «трансформера» складатиметься.

Машини повинні бути готові у 2012 році. Вивчивши апарати, DARPA вибере одну із двох команд, що у третій фазі програми, у 2015-му, виготовить реально літаючий демонстратор TX.

«Flying Humvee» від корпорації Lockheed Martin - це два гвинти у кільці, розташовані на крилі зі змінюваним кутом атаки і можливістю повороту під час пересування по землі.

У підсумку в американців повинне вийти щось неймовірне. Це буде чотиримісний позашляховик, що протистоятиме рушнично-кулеметному вогню та здатний швидко (ледве не за 60 секунд) трансформуватись у літальний апарат, готовий до вертикальних зльоту та посадки. Причому від водія не вимагатиметься професійних навичок пілота, а автомобіль повинен діяти і як безпілотник.

DARPA сподівається, що літаючий бронеавтомобіль буде коштувати біля $1 мільйона. Для порівняння: ціна звичайного Humvee - приблизно $400 тисяч, легкого вертольота - $4 млн.

літаючий позашляховик

(Ілюстрація AAI Corporation)

 

 

За матеріалами: membrana.ru