Реклама

Boeing Laser Avenger - джип із бойовим лазером успішно пройшов випробування

( 5 Голосів, Всередньому: 4.20 із 5 )
Friday, 20 February 2009

laser-avengerЗа повідомленням прес-служби Boeing, нещодавно на ракетному полігоні Уайт Сендз у Каліфорнії успішно пройшли випробування лазерної гармати, призначеної для знищення безпілотних літальних апаратів. Пристрій змонтований на базі військового позашляховика Humvee.

Бойовий комплекс, зображений на фотографії, одержав ім'я Boeing Laser Avenger, що можна перекласти як “Лазерний месник Боїнга”. До нього входить джип Humvee, і твердотільний лазер з незалежним джерелом живлення.


Відзначимо, що Boeing Laser Avenger тестуєтся вже досить давно. І даний тест - лише продовження випробувань, початих ще 2007 року. Але якщо раніше ці дії можна було назвати лише лабораторним експериментом, то сьогодні система показала, що здатна вражати ціль в умовах, максимально наближених до бойових.
Окрім цього, на нинішньому “Меснику” встановлений лазер подвоєної потужності. Точне значення нам довідатися поки не вдалося, але деякі джерела стверджують, що стара система була оснащена лазером з потужністю в 1 кіловат. Отже, якщо приплюсувати до цього нинішню заяву компанії Boeing, то можна зробити висновок, що тепер лазерний джип стріляє променем у 2 кіловати.

Для довідки: лазер потужністю в 100 міліват здатний підпалити предмет, в 200 міліват - викликати незворотні пошкодження ока. Лазер потужністю в 35 ват ріже оргскло товщиною в 15 мм, а в 5 кіловат - лист сталі до 20 мм.

laser-avenger-big

(Натисніть для збільшення)


У нещодавніх випробуваннях система Boeing Laser Avenger виявилася цілком ефективною навіть в умовах пересіченого рельєфу (простіше говорячи, гір і ярів), відстеживши 3 безпілотних апарати й збивши один із них на «тактично розумному» віддаленні. Військові, що були присутні на тестах, були в повному захваті.


Ще б пак, адже вони вперше побачили, що бойовий лазер - це не іграшка, здатна стріляти лише по нерухомих мішенях, і не марна купа заліза, що вимагає невеликої електростанції для живлення. Сьогодні лазерний джип здатний знищувати безпілотні апарати, міни й ракети. Що ж буде завтра?

Зважаючи на все, лазерної зброї тепер буде ставати усе більше й більше й незабаром вона перестане бути дивиною, особливо з огляду на її малопомітність та безшумність - на відміну від традиційних ракетних установок і артилерії.

Лазер збиває безпілотний літальний апарат. Знімки з полігону.

laser-avenger-mal

 

За матеріалами: blogga.ru