Реклама

Німеччина випробувала систему лазерної протиракетної оборони C-RAM

( 5 Голосів, Всередньому: 4.20 із 5 )
Friday, 30 September 2011

протиракетний лазер C-RAMНімецька компанія MBDA випробувала технологію лазерної протиракетної оборони (C-RAM). У ході випробування була підтверджена можливість наведення 10-кВт лазерного променя на мішень, що знаходиться на великій відстані. На даний час вже проведено декілька успішних сеансів стрільби з прототипу лазерної гармати, призначеної для перехоплення керованих і некерованих ракет, артилерійських снарядів, мінометних мін.

Вперше промінь потужністю 10 кВт був наведений і протягом декількох секунд утримувався на мішені, що рухалась, розташованій на відстані більше двох кілометрів. Це випробування підтвердило здатність системи наведення лазерної C-RAM компанії MDBA супроводжувати об'єкти, що рухаються, на відстані 2300 м і висоті 1000 м в умовах реального навколишнього середовища.

Це значний успіх, оскільки захист від тактичних боєприпасів являє собою дуже складне завдання: через високу швидкість ракет і артилерійських снарядів, їхнього невеликого розміру потрібне надшвидке (кілька секунд) перехоплення на відстані понад 1000 м від цілі. Для цих цілей лазер підходить якомога краще, але дуже важко забезпечити точність наведення і передати енергію, необхідну для знищення боєприпасів. Тим не менш, лазерний промінь - єдина зброя, здатна ефективно вражати швидкі рухомі цілі на відстані 1000-3000 м.

протиракетний лазер C-RAM

Фахівці MDBA створили оригінальні алгоритми наведення променю і продемонстрували їхню ефективність. У такий спосіб Німеччина стала другою країною, після США, що досягла істотного успіху в розробці протиракетного лазера. На даний час MDBA підбирає платформу для встановлення C-RAM-лазера і працює над вдосконалюванням системи наведення та підвищенням потужності променя.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru