Реклама

Модульний бойовий лазер Gamma успішно пройшов вогневі випробування

( 4 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Sunday, 06 May 2012

лазерна гармата GammaКомпанія Northrop Grumman провела вогневі випробування нового компактного потужного модуля твердотільного лазера, призначеного для використання у перспективних лазерних гарматах. Новий модуль Gamma потужністю 13,3 кВт належить до класу slab laser: потужних твердотільних лазерів з активним середовищем на основі прозорої оптичної кераміки.

Модуль Gamma має менші габарити і вагу, містить меншу кількість оптичних систем, ніж попереднє покоління аналогічних лазерних модулів FIRESTRIKE. Але найголовніше - основні частини Gamma вже успішно пройшли вібротести та температурні випробування відповідно до військових специфікацій. Модулі Gamma можна з'єднувати разом для створення потужної лазерної гармати, такої як 105-кВт Joint High Power Solid State Laser на основі модулів FIRESTRIKE, що була продемонстрована у 2009 році. За словами представників Northrop Grumman, завдяки меншим габаритам і вазі нових модулів, лазерна гармата на базі модулів Gamma буде важити всього 226 кг і мати габарити 58x101x30 см - це розмір двох мікрохвильових печей.

лазерна гармата Gamma

Лазерний модуль Gamma

Поєднання хорошого фокусування пучка на великій відстані та високої яскравості променя біля цілі, робить модуль Gamma високолетальною зброєю. Під час випробувань лазера час його роботи доходив до 1,5 годин, при цьому потужність і фокусування пучка перевищили необхідні показники. У ході тестів новий лазер успішно пропалив обшивку мішені BQM-74, що імітувала крилату ракету.

мішень BQM-74

Так виглядає мішень BQM-74

Модуль Gamma - це не просто демонстратор, а перша спроба створити насправді надійний і придатний для суворих польових умов твердотільний бойовий лазер. 

обшивка мішені BQM-74

…а так виглядає обшивка BQM-74 після обстрілу лазерним модулем Gamma

Концепція використання модулів виглядає дуже правильною, оскільки дозволяє «збирати» лазери різної потужності і габаритів - залежно від платформи. Наприклад, на корабель можна встановити потужну 200-кВт гармату вагою у кілька тонн, а на наземну бронемашину - один модуль вагою у кілька сотень кілограм. Сфокусований пучок 13,3-кВт лазера здатний швидко пропалювати тонкий метал, одяг і шкіру людини, що робить його досить небезпечною зброєю. Ну а 100-кВт лазер може майже миттєво знищити артилерійський снаряд, керовану ракету, пропалити діру у борті човна або вбити людину.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru