Реклама

Вихрова гармата стріляє кільцями поляризованого газу зі швидкістю до 150 км/год

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 04 March 2012

вихрова гарматаІдея вихрової гармати, що стріляє кільцями диму, газу чи просто повітря, відома вже досить давно. Але до останнього часу вона використовувалася тільки в іграшках і різних чудернацьких установках. Тепер же, дослідники з однієї лабораторії, взявши за основу оригінальну ідею та трохи її доповнивши, створили справжню вихрову зброю, стрільба з якої може використовуватися пожежними для очищення приміщень від диму або поліцейськими для точної стрільби сльозоточивим газом.

Вихрова зброя стріляє кільцями газу, які вилітають із сопла зі швидкістю до 150 км/год. Практично не розсіюючись, ці кільця обертаючись можуть пролетіти відстань до 50 метрів на швидкості у 100 км/год. За рахунок інтенсивного обертання кільця всередині нього створюється малорухома область, що схожа на "око" урагану. У цю область можна помістити сльозоточивий газ чи електрично заряджене повітря, які залишаться у цілості аж до моменту влучання у ціль.

Газове кільце нової вихрової гармати створюється таким чином, що воно ділиться на шари, які несуть електричні заряди різної полярності. З одного боку, взаємне притягання різнополярних зарядів дозволяє кільцю зберігати свою форму суттєво довше під час польоту у повітрі. З іншого боку, кільце зарядженого газу може бути притягнуте іншим електричним зарядом, наприклад, відкритим полум'ям чи поверхнею. Ця властивість може використовуватись для створення нових високоефективних систем пожежогасіння та очищення приміщень від диму.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org