Реклама

MMVC - унікальний робот, здатний самостійно змінювати власну конструкцію

( 13 Голосів, Всередньому: 4.77 із 5 )
Sunday, 17 November 2013

MMVCНа даний час у світі існує безліч різних типів військових роботів. Одні з них призначені для проведення операцій на суші, інші - у повітрі, а треті - на поверхні або у глибинах морів або океанів. Проведення складних військових операцій вимагає особливого підходу до планування і координування роботи груп операторів, які керують роботами, що діють у різних стихіях, а посилюється проблема координування ще тим, що різні види військових роботів користуються для зв'язку зі своїми командними центрами різними типами комунікаційних систем, найчастіше повністю несумісними одна з одною.

Намагаючись спростити завдання проведення таких складних військових операцій, фахівці Національної лабораторії Сандія (Sandia National Laboratories) розробили концепт універсального військового робота, який, залежно від поставленого завдання, може літати у повітрі, плавати, пересуватися своїм ходом по поверхні і навіть стрибати на висоту до 10 метрів при подоланні особливо важких ділянок місцевості.

Цей універсальний військовий робот, що одержав умовну назву "Multi-Modal Vehicle Concept, MMVC", був задуманий і розроблений фахівцями відділу Інтелектуальних систем, робототехніки та кібернетики (Intelligent Systems, Robotics and Cybernetics unit) Національної лабораторії Сандія. По суті цей робот є роботом-трансформером, здатним перетворювати свій корпус і змінювати свою конструкцію у широких межах. У разі необхідності його крила можуть перетворитися на підводні "плавники" або, скинувши зайву оболонку, стати пружинними колесами для переміщення і стрибків на суші. Таким чином, робот MMVC може сам пристосувати себе для оптимального виконання певного завдання або при переході від виконання однієї задачі до виконання іншої. При цьому, все це може здійснюватись як по команді віддаленого оператора, так і самим роботом в автоматичному режимі.

MMVC

Робот Multi-Modal Vehicle #2

Звичайно, у конструкції робота MMVC у тому вигляді, у якому вона існує на сьогоднішній день, є цілий ряд недоліків. Основним недоліком є те, що робот не є справжнім роботом-трансформером, у моменти перетворення з одного виду в інший, він просто скидає непотрібні частини і вузли. Це робить процес трансформації повністю незворотним, робот ніколи вже не зможе повернути свій початковий вигляд і повернутися до виконання попереднього завдання. Крім цього, такий процес трансформації, у якому вузли та деталі робота скоріш за все будуть втрачені безповоротно, зробить процес застосування такого робота надзвичайно дорогим і доцільним лише при виконанні особливо важливих спеціальних операцій.

У даний час фахівці лабораторії Сандія виготовили і провели випробування кількох ключових технологій та ідей, які ляжуть у конструкцію майбутнього робота MMVC. А зараз вони готують пропозицію до Пентагону і деяких виробничих організацій з метою отримання допомоги та фінансової підтримки для створення перших дослідних зразків таких універсальних роботів-трансформерів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org