Реклама

Робота LS3 навчили виконувати голосові команди та слідувати за людиною

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 25 December 2012

робот LS3Управління перспективних дослідницьких проектів міністерства оборони США (DARPA) навчило чотириногого робота-носильника LS3 (Legged Squad Support System) реагувати на голосові команди, швидко підніматися після падіння, орієнтуватися у складних умовах місцевості і слідувати за людиною. 

Випробування LS3 проходили протягом двох тижнів у лісистій місцевості у штаті Вірджинія у співпраці з дослідницькою лабораторією Корпусу морської піхоти США (MCWL). У ході випробувань, як показано у відеоролику, робот слідував за оператором по лісі, виконуючи його команди на кшталт "LS3, увімкнись" і "LS3, за мною", піднімався у гору, переходив через струмок і долав різні перешкоди.

Потім поведінку робота перевірили у міських умовах. Раніше також повідомлялося про плани випробувати LS3 у гористій місцевості в Афганістані.

Робот LS3, відомий також як BigDog, був розроблений компанією Boston Dynamics. Він може використовуватися в якості в'ючного мула для військовослужбовців та нести вантаж масою до 180 кілограмів на відстані до 32 кілометрів. Крім того, LS3 може служити додатковим джерелом енергії для підзарядки портативних пристроїв.

Орієнтуватися на "хазяїна", обходити перешкоди і коректувати маршрут LS3 може завдяки комплекту відео-та аудіодатчіков.

Крім LS3 DARPA курирує розробку і ряду інших роботів для військових цілей. Зокрема, Boston Dynamics розробила колісного "робота-блоху" Sand Flea, який може підстрибувати на висоту до дев'яти метрів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru