Реклама

Американські гранатомети обладнають електрошоковими гранатами

( 5 Голосів, Всередньому: 3.80 із 5 )
Wednesday, 02 March 2011

електрошокова гранатаПентагон замовив тестову партію електрошокових гранат нового типу для 40-мм гранатометів. Гранати призначені для тимчасового виведення з ладу супротивника на недосяжній раніше дистанції до 100 метрів.

Гранатометні постріли (гранати разом з метальним зарядом у гільзі) розробила компанія Taser International, чиє ім'я стало загальним для електрошокових пристроїв - "тейзерів".

Експерименти з електрошоковими пристроями ведуться Пентагоном не перший рік, але вперше вдалося досягти такого вражаючого результату. "Гранати Taser" позбавлені одного з головних недоліків метальних електрошокових знарядів - проводів. Завдяки цьому вони здатні вражати одиночну ціль, що перебуває на відстані 100 м. Це в кілька разів далі, ніж забезпечували "провідні" знаряди, такі як гвинтівкові картриджі XREP. При влученні граната чіпляється до одягу й ударом струму позбавляє людину рухливості на термін близько 30 секунд, що може бути збільшений до декількох хвилин. Цього часу цілком достатньо, щоб стрілець добіг до цілі.

Область застосування "гранат Taser" в армії велика. Зокрема, вони можуть використовуватися для взяття супротивника в полон. Але частіше виникає необхідність продемонструвати смертельну силу, не застосовуючи її. Наприклад, такі ситуації характерні при забезпеченні пропускного режиму на охоронюваних об'єктах або в спілкуванні з агресивно налаштованим населенням окупованих територій. Тут електрошок може стати доповненням до попереджувального пострілу, значення якого розуміють не всі цивільні.

Зацікавленість у новинці висловив Корпус морської піхоти США. Генерал-майор Ричард Міллс (Richard Mills), командуючий морськими піхотинцями в Афганістані, сказав в інтерв'ю Marine Corps Times, що хотів би бачити більше нелетальної зброї в частинах. Оскільки морська піхота постійно вступає в контакт із місцевим населенням, він вважає за необхідне оснастити всіх морпіхів пристроями Taser.

Якщо тестування пройде успішно, електрошокові гранати можуть бути замовлені для частин в Афганістані. Гранати призначені для підствольних гранатометів і шестизарядних гранатометів M32.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru