Реклама

Розроблено пристрій для віддаленого підриву мін електромагнітними хвилями

( 6 Голосів, Всередньому: 4.83 із 5 )
Thursday, 17 February 2011

мінаШвейцарські вчені розробили пристрій для віддаленого підриву саморобних мін за допомогою електромагнітної енергії. Виявити саморобні міни досить складно, тому що збираються вони зазвичай із різних елементів з мінімальним додаванням металу (спеціально щоб ускладнити виявлення). Але вченим з EPFL разом із представниками двох колумбійських університетів вдалось знайти рішення.

Згаданий тип мін часто використовується партизанами та терористами в зонах конфліктів, і навіть зараз із схожим мінами можна зіткнутися в Колумбії, Іраці та Афганістані. Щорічно від вибухів страждають сотні тисяч чоловік, причому в основному це цивільне населення.

У боротьбі із цими мінами двом швейцарським докторантам колумбійського походження, Феліксові Везі (Felix Vega) і Ніколасу Мору (Nicolas Mora) довелося зіткнутися із двома основними технічними труднощами. По-перше, їм потрібно було знайти спосіб дистанційної індукції струму достатнього для підриву детонатора міни на відстані, причому найчастіше ще й крізь значний шар землі. По-друге, їм необхідно було отримати точні резонансні частоти для різних типів мін, кожна з яких збирається по-своєму.

У результаті двох років роботи вченим вдалося визначити діапазон частот оптимально придатний для підриву мін і розробити ефективну систему його використання. Польові випробування зі справжніми мінами пройшли в Колумбії в листопаді 2010 року. Підрив цілей здійснювався із середньої дистанції в 20 метрів.

Наступним кроком стане розробка зменшеного прототипу пристрою, що легко б переносив погані погодні умови та був придатний для застосування в реальних умовах.

Всього на проект виділено чотири роки, а займається ним, крім швейцарських дослідників, Національний університет Колумбії та Університет Los Andes.

 

 

За матеріалами: iscience.ru