Реклама

Гігантський дирижабль координуватиме дії військ в Афганістані

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 22 January 2011

дирижабльАмериканські військові, що базуються в Афганістані, використовують безліч різних засобів і систем для спостереження за всією територією Афганістану. Приведення цих різноманітних даних до єдиного вигляду, їхнє зберігання та подальший аналіз для оперативної оцінки поточної ситуації на даний час є найбільш вузьким місцем цієї глобальної системи. Саме тому американці збираються витратити 211 мільйонів доларів на запуск величезного дирижабля, який стане єдиним координаційним центром і центром обробки інформації.

Програма "Blue Devil" має за мету виготовлення і запуск гігантського дирижабля, довжиною 107 метрів. Це у сім разів більше довжини рекламного дирижабля компанії Goodyear і робить новий дирижабль одним із найбільших, побудованих із часів Другої Світової війни. Передбачається, що дирижабль буде піднятий на висоту близько 7 кілометрів, недоступну для звичайних дирижаблів і з якої будуть доступні в межах прямої видимості всі куточки Афганістану.

Начинка дирижабля буде складатися із найдосконаліших технічних систем розвідки та спостереження. Більше дванадцяти різних систем, що використовують різні датчики, будуть змінювати один одного або переміщатися на іншу позицію, використовуючи внутрішню рейкову "залізницю". Основною спостерігаючою системою стане бортова система, що використовує десяток камер, здатних з великою роздільною здатністю оглянути смугу поверхні, шириною в чотири кілометри. Наступне покоління цієї ж системи, що згодом змінить існуючу систему, буде використовувати 96 камер на кожній стороні дирижабля. Blue Devil airship

Центром системи Blue Devil, її "головним мозком", стане бортовий суперкомп'ютер, що повністю використовує обчислювальну потужність 2 тисяч процесорних ядер. Тільки такому комп'ютеру буде під силу впоратися з обробкою та аналізом величезного потоку даних, одержуваних від зовнішніх джерел, таких як безпілотники, супутники та інші розвідувальні системи. Варто відзначити, що суперкомп'ютер дирижабля Blue Devil стане найпотужнішим суперкомп'ютером, що знаходиться в регіоні Афганістану.

Окрім дирижабля, у рамках програми Blue Devil, буде побудований наземний координаційний центр, через який службовці військових підрозділів будуть одержувати і використовувати оперативну інформацію. Відповідно до подальших планів, перший політ дирижабля Blue Devil повинен відбутися 15 жовтня цього року.

 

 

За матеріалами: dailytechinfo.org