Реклама

Активний камуфляж для бронетехніки на основі електронних чорнил

( 5 Голосів, Всередньому: 4.20 із 5 )
Sunday, 16 January 2011

e-ink танкВійськовий камуфляж пройшов дуже довгий шлях від звичайного фарбування різними відтінками зеленого кольору до найсучасніших систем. Відома британська оборонна компанія BAE Systems розробляє саме таку, високотехнологічну, систему електронного камуфляжу, основану на технології електронного чорнила E-Ink, за допомогою якої зображення навколишнього середовища буде скопійовано на поверхню бронетанкової техніки, роблячи її невидимою або дуже малопомітною для супротивника.

Використовуючи безліч візуальних датчиків і камер, розташованих на всіх сторонах корпуса танка, система складає повну картину навколишнього оточення і відображає цю картину за допомогою електронного чорнила на корпусі танка, зливаючи його з навколишнім середовищем і роблячи його малопомітним. Оскільки це все відбувається в режимі реального часу, така система активного камуфляжу може сховати танк навіть під час руху на великій швидкості. Звичайно, за допомогою цієї системи не вдасться повністю сховати танк, завжди залишаться побічні ефекти його пересування, такі як шум, вихлопні гази двигуна та шлейф пилу, що піднімається колесами чи гусеницями.

На даний час ця система існує тільки на папері, але вчені компанії BAE Systems повністю впевнені, що вони реалізують і змусять цю систему працювати в реальних умовах. А практичну перевірку ця система зможе пройти в підрозділах британських військ, що перебувають в Афганістані, протягом найближчих декількох років. За словами представників BAE Systems, ідея створення такої камуфляжної системи, саме й прийшла з Афганістану, де пустельний камуфляж британської бронетехніки, що знаходиться в провінції Гільменд, робить техніку досить помітною у випадку, якщо вона потрапляє в райони, де є присутні чисельні сади, поля та інші зелені насадження.

танк

Звичайно, якщо ідея створення активного камуфляжу компанії BAE Systems буде повністю реалізована, то й коштувати така система буде досить і досить чимало. Але з урахуванням вартості танкової та іншої бронетехніки (наприклад, англійський танк Challenger 2 коштує більше 6 мільйонів доларів) застосування такої системи буде повністю економічно виправдане.

 

 

За матеріалами: dailytechinfo.org