Реклама

Рейкова електромагнітна гармата успішно пройшла випробування ВМФ США

( 5 Голосів, Всередньому: 4.60 із 5 )
Wednesday, 15 December 2010

railgunВМФ США оголосив про успішно проведене в п'ятницю випробування нової рейкової електромагнітної гармати (Railgun). Вона здатна вистрілювати снаряд на відстань в 200 кілометрів, зі швидкістю в п'ять разів перевищуючу швидкість звуку.

"Дана демонстрація просунула нас ще на один крок вперед, до втілення даних технологій", - прокоментував контр-адмірал Невін Карр, що очолює дослідження.

Тест проводився в Далгренському Військовому Центрі у Вірджинії. Футуристична зброя використовує потужні розряди електричного струму для виштовхування шматка металу вздовж рейки, після чого запускає його на надзвуковій швидкості.

Останній тест містив у собі заряд в 33 мегаджоулі - найбільший за всю історію випробувань і в три рази перевищуючий використаний у попередньому тесті, що проводився в січні 2008 року. 1 мегаджоуль - це еквівалент енергії, що виділяється при зіткненні автомобіля вагою в одну тонну зі стіною на швидкості в 160 кілометрів за годину.

"Сьогоднішні випробування рейкової електромагнітної гармати, продемонстрували тактичну важливість даної технології, що колись зможе доповнити традиційні надводні системи ведення бою на кораблях", - сказав Карр.

"Постріл в 33 мегаджоулі, дозволить ВМФ вистрілювати снаряди на дистанцію в 110 морські милі (200 кілометрів), дозволяючи морякам і морським піхотинцям залишатися на безпечній дистанції, не піддаючись небезпеці".

Тестова модель мало нагадує гармату. Товсті чорні кабелі підключаються до тильної сторони апарата, що нагадує довгий прямокутний гриль.

Цей каркас утримує разом рейки, у той час як потужний електричний струм проходить крізь них, просуваючи снаряд вперед.