Реклама

"Розумна" зброя вже на озброєнні у армії США

( 13 Голосів, Всередньому: 4.69 із 5 )
Friday, 03 December 2010

xm25Нові технології досить часто розробляються по запиту військових, але в цьому випадку мова йтиме не просто про нову технологію, а про нову зброю. Гвинтівка XM-25, що зараз поступає на озброєння армії США, звичайно, не стріляє за кут, але цілком здатна вразити супротивника, що ховається за стіною чи в окопі.

Представники військового відомства США прямо називають XM-25 (не плутати з однойменною снайперською гвинтівкою) «game changer» - змінювачем правила гри.

xm25_kulya

У зброї використовується лазерна система наведення та бризантні заряди, здатні вибухнути на точно визначеній відстані.

На сьогоднішній день це перша стрілецька зброя з «розумними» технологіями на озброєнні армії США.

«Солдатові необхідно буде визначити мішень, навести лазер на неї або укриття, за яким ховається ціль, ввести коректування та натиснути на курок. Наприклад, якщо лазером вирахувана відстань в 543 метра, то можна випустити знаряд, що вибухне в певному положенні в проміжку від 540 до 546 метрів».

Таким чином, можна налаштувати знаряд на вибух безпосередньо за стіною або над окопом, у якому ховається ворог.

XM-25 уже зараз надходять на озброєння американських солдатів в Афганістані, але вартість зброї та боєприпасів для нього поки досить висока. Лише знаряд, здатний обчислювати пройдену відстань (обчислюється по кількості обертань), для XM-25 коштує $24.

 

За матеріалами: iscience.ru