Реклама

"Наплічні" мініракети - альтернатива гранатометам і протитанковим ракетним комплексам

( 7 Голосів, Всередньому: 3.57 із 5 )
Monday, 22 October 2012

"наплічна" мініракетаМініатюрна ракета, розроблена концерном MBDA, здійснила перший випробувальний політ. Новий боєприпас під назвою Kleinflugkorper або скорочено KFK уже виконав два некерованих польоти на полігоні військового навчального центру у Баумхолдері, Німеччина. В обох випадках прототип ракети успішно подолав задану відстань.

Розробку нової ракети фінансує ряд різних німецьких державних установ. Вона проводиться у рамках програми Kleinflugkorper Technology Demonstration по створенню малогабаритних ракетних боєприпасів.

Концепція ракети була розроблена на основі досвіду німецької армії та уроків недавніх збройних конфліктів, у тому числі й афганського.

KFK є компактною, легкою високоточною ракетою, з якою може впоратись один солдат. Концепція KFK передбачає використання ракети як альтернативи гранатометам і протитанковим ракетним комплексам. KFK зможе уражати різні цілі з високою точністю та піддавати життя солдата мінімальній небезпеці, тобто ракета буде мати відповідну дальність стрільби та скритність застосування.

мініракета KFK

Мініракети, такі як KFK, у найближчі десятиліття стануть основною зброєю підтримки піхоти

Поява такої зброї істотно розширить можливості малих підрозділів і кожного бійця окремо. Універсальна зброя дозволить швидко уражати піхоту, бронетехніку та укріплення супротивника з безпечної відстані, що перевищує дальність стрільби гранатометів і стрілецької зброї. Перспективність мініракет підтвердив дуже успішний досвід використання американського протитанкового комплексу FGM-148 Javelin в Іраку та Афганістані. Початково розроблений для знищення танків Javelin у багатьох випадках успішно замінив артилерію і високоточні авіабомби. Завдяки тепловізору та дальності стрільби більше 2 км американські солдати легко знищували вогневі точки талібів і солдат іракської армії, залишаючись поза досяжністю вогню у відповідь. У той же час Javelin має велику вагу та високу вартість, а також вимагає кілька десятків секунд на приведення у бойову готовність.

Мініракети, такі як KFK, будуть меншими, дешевшими, а також зможуть застосовуватися протягом лічених секунд, що істотно підвищить вогневу міць піхотних підрозділів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru