Реклама

Оголошено дату першого польоту гігантського військового дирижабля LEMV

( 5 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Saturday, 26 May 2012

LEMV дирижабльКомпанія Northrop Grumman оголосила про те, що перший політ гігантського військового дирижабля LEMV відбудеться 6 червня 2012 року. Величезний літальний апарат розміром з футбольне поле підніметься з полігону поблизу Лейкхерст, Н’ю-Джерсі.

LEMV призначений для армії США і здатний тривалий час знаходитись у повітрі, забезпечуючи спостереження за великим регіоном, при цьому вартість години польоту дирижабля набагато нижче, ніж реактивного літака.

Останнім часом проекти американських військових дирижаблів зіштовхуються з рядом труднощів. Так, насичений електронікою (а у майбутньому і ракетними установками) дирижабль ВПС США Blue Devil 2 має проблеми з інтеграцією складного обладнання. Це змусило Пентагон відкласти розгортання даного літального апарата в Афганістані. Дирижабль LEMV донедавна теж мав проблеми внаслідок витоку гелію, що затримало перший політ і бойове розгортання, заплановане на кінець 2011 року.

 

LEMV дирижабль

Дирижабль LEMV виконає свій перший політ у червні 2012 року

Однак фахівці Northrop Grumman все ж змогли усунути всі конструктивні недоліки LEMV і на початку червня 90-метровий дирижабль, оснащений двигунами та всім необхідним обладнанням, виконає свій перший політ. Якщо все пройде успішно, наприкінці 2012 року безпілотний LEMV перетне Атлантичний океан для оцінки можливостей по оперативному розгортанню. Потім дирижабль буде розгорнутий на театрі військових дій, скоріш за все в Афганістані.

Експертів найбільше турбує стійкість LEMV до сильних поривів вітру, буревіїв та блискавок. Фахівці Northrop вважають, що їхнє дітище зможе із цим впоратись і донести 20 тонн корисного навантаження у будь-яку точку світу. У майбутньому потужніша версія LEMV зможе нести вже сотні тонн вантажу і виконувати роль надійного та дешевого безпілотного транспорту.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru