Реклама

Розроблено перший в світі лазер бойового спрямування

( 8 Голосів, Всередньому: 3.62 із 5 )
Friday, 09 January 2009

laserАмериканський оборонний підрядник Northrop Grumman оголосив про готовність компанії до прийому замовлень на "першу у світі високоенергетичну лазерну установку оптимізовану для бойового застосування". Променева гармата в термінології Northrop Grumman одержала назву Firestrike.

"Це надійний електричний лазер, що використовує потужні потоки електроенергії, для створення променевого потоку, якість і робочі характеристики якого дозволяють використовувати його в оборонних або наступальних цілях. У купі із передовим електронним оптичним або інфрачервоним сенсором для визначення руху, Firestrike являє собою високоточну оборонну установку", - повідомляє представник Northrop Grumman Ден Уілдт.

Відзначимо, що Northrop досить довго працювала над концепцією збройових лазерних напівпровідникових установок, частково розробки таких систем фінансувалися американськими військовими. На сьогодні для того, щоб лазерна установка використовувалася в бойових цілях (саме в бойових, а не для наведення ракет або для різних інформаційно-розвідувальних додатків), вона в більшості випадків повинна мати спеціальний хімічний компонент.

Сьогодні в розробці перебувають два типи бойових лазерних систем. Перший використовує хімічне паливо, а установки на його базі монтуються на великий військовий транспорт - літаки, вантажівки або вони монтуються на нерухомі об'єкти. Установки такого типу не так давно були в тестовому варіанті встановлені на американському військовому літаку класу Hercules. Ці розробки порівняно ефективні - вони майже не створюють шуму, мають потужний заряд і зручні у використанні. Їх мінус в іншому - для своєї роботи такі установки вимагають наявності великих цистерн із токсичними хімікатами, а після використання хімічного лазера утворюється маса корозійних залишкових продуктів.

Однак є й інші установки, що створюють так званий напівпровідниковий лазерний промінь. Ці системи більш безпечні, однак донедавна вплив на ціль лазером такого типу вимагало досить довгого часу, що незручно в практичних умовах. Так, наприклад, у компанії Boeing була створена стаціонарна лазерна установка Laser Avenger, що для руйнування конкретної цілі повинна впливати на неї протягом  майже 10 секунд.

В Northrop говорять, що значно доробили установку, наростивши її потужність до 15 кіловатів. Вага самої установки становить більше 180 кг, однак ізюминка зброї полягає ще й у тому, що вона є модульною, тобто можна об'єднати кілька установок для збільшення вихідної потужності променя. Максимально можна об'єднати до 8 установок. В сумі виходить потужність променя в 100 кіловат, але вага установки збільшується до майже 1500 кг.