Снайпери та їхні помічники можуть бути виявлені, перш ніж вони зроблять свій перший постріл, завдяки новій технології лазерного сканування та спостереження. Ця нова технологія була анонсована 13 січня 2009 року у Великобританії аерокосмічною компанією EADS.
Більшість нині існуючих систем використовують акустичні, світлові та теплові датчики і, внаслідок цього, можуть засікти снайпера тільки після першого пострілу. Альтернативна технологія, розроблена європейською аерокосмічною компанією EADS, здатна засікти місце розташування снайпера, перш ніж він натисне на спусковий гачок, дозволяючи, таким чином, вжити необхідних заходів протидії та попередити атаку.
Технологія заснована на ефекті «ока кішки», тобто відбиття світла від сітківки ока чи інших матеріалів, що відбивають чи розсіюють світло. Цей ефект широко застосовується при виробництві різноманітних світловідбиваючих матеріалів і, наприклад, при нанесенні дорожньої розмітки.
Ця нова технологія антиснайпера одержала назву ELLIPSE. Кожен модуль системи схожий на радар для визначення швидкості, установлений на тринозі. Цей модуль розрахований на створення «зони безпеки» певної площі, при необхідності покрити більшу площу необхідно використовувати кілька модулів, пов'язаних у єдину систему. Промінь лазера, що посилається кожним модулем, відбивається від кожної поверхні, що він освітлює. Спеціальний фотоприймач уловлює відбиті сигнали, і процесор системи виділяє із загальної картини сигнали із характеристиками відповідними або близькими до відбиття від лінз оптичних прицілів. Точність визначення така, що модуль у стані розрізняти сигнали відбиття від лінз фотоапаратів, відеокамер і біноклів.
Застосування цієї системи може бути досить широким. Її можна використовувати для охорони високопосадових осіб під час виступів у публічних місцях, охорони громадських місць, де є присутнім велике скупчення людей. Приміром, кілька модулів можуть бути встановлені по границях стадіону, площі. У випадку появи снайпера в радіусі дії системи, його позиція відразу була б визначена класичним методом тріангуляції. При цьому інші «безпечні» джерела відбиттів лазерного променя були б попросту зігноровані.
Як показали проведені випробування, ця технологія досить ефективна, і зараз йде розгляд питання про прийняття її на озброєння для забезпечення безпеки при проведенні майбутніх Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні.
За матеріалами: techfuture.ru
Читайте також:
Наступні новини у розділі:
Попередні новини у розділі: