Реклама

Фізики запропонували схему квантового радара, якого неможливо обдурити

( 5 Голосів, Всередньому: 4.60 із 5 )
Sunday, 16 December 2012

зображення квантового радаруФізики з університету Рочестера запропонували схему створення радара, сигнал якого неможливо непомітно перехопити та підробити.

Схема роботи запропонованого радара нагадує принцип обміну квантовим ключем. В останньому випадку квантові властивості фотонів використовуються для перевірки надійності інформації, що прийшла від джерела до одержувача (їх зазвичай позначають Алісою та Бобом відповідно, а зловмисника, який намагається перехопити їх повідомлення, називають Євою).

Інформацію, яку передає Аліса Бобові, зазвичай кодується поляризацією одиничних фотонів або їх невеликих груп. Надійність такої передачі полягає у тому, що неможливо виміряти стан фотона не зруйнувавши його, а отже, будь-яка спроба такого перехоплення буде помітна Бобу.

У випадку з радаром, Аліса і Боб є однією особою (випромінювачем і приймачем радарного променя), а під Євою мається на увазі літальний апарат, який намагається перехопити сигнал радара і модифікувати його так, щоб змінити свою уявну форму або розташування.

Автори показали, що таку тактику супротивника можна розкрити, якщо використовувати у роботі радара технологію передачі квантового ключа. У такому випадку крім самих даних (форми літального апарату), радар повідомляє рівень їх надійності. Підроблений сигнал, таким чином, легко відрізнити від справжнього.

зображення квантового радару

Нещодавно інша група дослідників здійснила обмін квантовим ключем між наземною станцією і рухомим літаком за допомогою інфрачервоного лазера.

Препринт статті викладений в архіві Корнельського університету.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru