Реклама

Малогабаритний бойовий лазер ADAM виводить з ладу ракети у радіусі 2 км

( 5 Голосів, Всередньому: 4.60 із 5 )
Friday, 07 December 2012

бойовий лазер ADAMКомпанія Lockheed Martin продемонструвала малогабаритний наземний лазер, призначений для перехоплення ракет і безпілотних літальних апаратів. Лазерна гармата під назвою Area Defense Anti-Munitions (ADAM) розміщена у причепі розміром із невеличкий "будиночок на колесах" і обладнана високоенергетичним лазером та електронно-оптичною системою з тепловізором.

У серії тестових стрільб ADAM успішно вразив невеликий безпілотник Osprey, вивівши з ладу його двигун. Судячи з відео, новий бойовий лазер не дуже потужний, максимум 10 кВт (у Lockheed вказують саме цю потужність), проте цієї енергії достатньо, щоб, наприклад, пропалити тонку обшивку ракети.

Перш за все ADAM призначений для оборони оперативних баз, пунктів управління і інших подібних об'єктів. ADAM має невисоку дальність дії - до 2 км, однак на цій відстані він забезпечує хірургічну точність і здатний випалити оптичну систему невеликого безпілотника або вивести з ладу його двигун. Також ніщо не заважає використовувати нову зброю для ураження приладів спостереження бронетехніки і снайперської стрільби по ворожій піхоті. При цьому наголошується, що лазерна система може діяти автоматично і поєднується з радарами.

Система наведення ADAM забезпечує надійне захоплення і супровід повітряної цілі на відстані більше 5 км навіть у складній міській обстановці.

З серпня прототип системи ADAM успішно знищив з відстані 1,5 км безпілотник, а також 4 невеликі ракети з дальністю польоту близько 2 км.

Порівняно невеликі габарити (3х2, 4х3, 6 м) і автономність ADAM дозволяють використовувати нову лазерну гармату на більшості афганських баз і передових опорних пунктах. Нову зброю неодмінно спробують використати для перехоплення некерованих ракет і мінометних мін, хоча щодо ефективності останнього є певні сумніви. У той же час навіть 10-кВт лазерний промінь може виявитися набагато ефективнішим при відбитті атак бойовиків, оскільки дозволяє вражати піхоту миттєво і з практично абсолютною точністю. За мить такий промінь вбити не зможе, але позбавити зору або завдати тяжких опіків - запросто, так що психологічний ефект від такої зброї обіцяє бути надзвичайно потужним. При цьому вартість лазерного пострілу на порядки нижча вартості керованої ракети.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru