Реклама

ВПС США озброять свої бомбардувальники компактними бойовими лазерами

( 7 Голосів, Всередньому: 4.57 із 5 )
Tuesday, 17 January 2012

лазер для бомбардувальниківВійськово-повітряні сили США планують озброїти свої бомбардувальники високоенергетичними лазерами для захисту від ракет і винищувачів супротивника.

Пентагон підписав із компанією TAU Technologies 2,7-мільйонний доларовий контракт на розробку компактного бойового лазера, що буде встановлюватися на реактивних бомбардувальниках і інших бойових літаках.

Лазер потужністю 100 КВт зможе знищувати ракети зенітних ракетних комплексів, винищувачі, вертольоти та безпілотні літальні апарати. Нова зброя істотно підвищить живучість бойової авіації, особливо важких маломаневрених літальних апаратів на зразок літаків-заправників чи бомбардувальників.

Фахівцям TAU Technologies доведеться розробити ефективну лазерну зброю, вирішивши проблеми зведення пучка на великій відстані та доставки до цілі великої кількості енергії. Треба відзначити, що багато компонентів бойових лазерів вже досить відпрацьовані і створення прототипу може закінчитися досить швидко.

Новий лазер самозахисту буде масштабованим і зможе успішно встановлюватись на різні типи літальних апаратів. У ході реалізації проекту планується провести масштабне комп'ютерне моделювання та польові випробування нової системи озброєння.

У випадку успішного завершення роботи ВПС США одержать новий тип озброєння, здатний вирішувати широке коло завдань. Потужний 100-КВт лазер здатний за лічені секунди вивести з ладу оптичні системи літаків і наземної техніки, нейтралізувати інфрачервоні головки самонаведення ракет, уразити пілота ворожого винищувача або спалити БПЛА. При цьому лазер буде живитися від енергосистеми літака, а, значить - не потребує важкого боєкомплекту. Лазер володіє цінною для бойової авіації властивістю: високою точністю стрільби та миттєвою доставкою енергії до мішені. Це дозволяє не тільки швидко вражати кілька маневрених повітряних цілей, але й вести вогонь по наземних об'єктах. При цьому у пілота атакуючого літака залишиться більша свобода маневру, ніж при використанні інших озброєнь.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: cnews.ru