Реклама

Керовані кулі з мікрокомп'ютером усередині успішно пройшли випробування

( 14 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Friday, 03 February 2012

керовані куліАмериканські військові мріяли про керовані кулі багато років. І ось нарешті їхня мрія збулася: відбулися успішні випробування першої в історії керованої кулі для стрілецької зброї. Нові боєприпаси здатні коректувати свій політ і компенсувати помилки прицілювання, вплив вітру та зсув цілі.

Проривну технологію розробили інженери Sandia National Laboratories. Вже пройшли успішні стрільби на відстані до 2000 метрів.

Керована куля має довжину близько 4 сантиметрів. На вістрі кулі розташований крихітний оптичний датчик, що виявляє лазерний промінь, що підсвічує віддалену ціль. Мікрокомп'ютер обробляє сигнал від датчика та відхиляє мініатюрні площини-стабілізатори, змінюючи траєкторію польоту. Куля здатна самостійно коректувати політ 30 разів за секунду протягом усього часу польоту при швидкості більше 600 м/с. У польоті куля стабілізується не обертанням, а аеродинамічними площинами, що дозволяє точніше орієнтувати оптичний датчик і керувати польотом.

керована куля

Дане зображення - реальна фотографія, зроблена у ході одного з випробувань. Світлодіод, прикріплений до кулі, демонструє здатність керованої кулі змінювати свою траєкторію у досить широких межах.

Лабораторною роботою зі створення нових боєприпасів займається науковий підрозділ компанії Lockheed Martin, що є давнім партнером Пентагону у розробці керованих боєприпасів. У 2008 році компанія підписала контракт на 14,5 млн дол. із оборонним науковим агентством DARPA. Тоді планувалося розробити снайперські гвинтівки з керованими кулями (проект Exacto). Lockheed Martin також бере участь у проекті One Shot, по створенню балістичних обчислювачів для стрілецької зброї.

керована куля

Нова технологія керованих куль знайде застосування насамперед у снайперській зброї. На сьогодні рекорд по ураженню живої цілі у бойових умовах належить британському снайперу капралові Крейгу Гарісону, який застрелив двох бойовиків Талібану з відстані 2400 м. Керована куля неодмінно допоможе побити цей рекорд.

керована куля

Крім того, технологія керування траєкторією польоту кулі може застосовуватися, наприклад, в авіаційних снарядах, значно підвищуючи ефективність артилерійського озброєння винищувачів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru