Реклама

Розроблено автоматичну систему запобігання зіткненню літаків із землею

( 4 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Sunday, 02 December 2012

система Auto GCASМіністерство оборони США, NASA і компанія Lockheed Martin завершили розробку системи, яка може автоматично запобігати зіткненню літаків з землею. У даний час це найбільш досконала система такого роду. Вона називається Auto GCAS, вже пройшла випробування і повністю інтегрована у систему керування винищувачів F-16. У майбутньому подібну технологію отримають всі військові і цивільні літаки, що усуне ще одну небезпеку, пов'язану з людським фактором.

Зіткнення повітряних суден з землею в результаті помилки пілота є однією з найпоширеніших причин авіакатастроф. Тільки з винищувачами F-16 у США в період з 1992 по 2004 роки сталося 34 подібних випадки, у результаті яких загинули 24 людини. Нова система автоматичного уникнення зіткнень могла б запобігти цим авіакатастрофам.

Auto GCAS безперервно аналізує траєкторію польоту на підставі даних бортових датчиків і карти місцевості. У разі виявлення високої ймовірності зіткнення із землею система виконує автоматичний маневр ухилення. При цьому може забезпечуватися різкий набір висоти з перевантаженнями до 5 g, незалежно від того, що робить пілот (він може бути навіть без свідомості).

Система Auto GCAS призначена лише для запобігання зіткнення з землею і не втручається у виконання звичайних завдань бойового літака, таких як політ на гранично малих висотах. Система насамперед рятує літак, коли пілот дезорієнтований і здійснює неправильні дії, які загрожують літаку. При бажанні, на бойових F-16 систему Auto GCAS можна відключити.

До теперішнього часу виконано безліч тестових польотів із застосуванням Auto GCAS. Система успішно запобігла понад 2000 зіткненнь із землею у полігонних умовах. Очікується, що система Auto GCAS буде встановлена ​​на всіх винищувачах F-16 Block 40/42/50/52 ВПС США до весни 2014 року. Це близько 640 літаків.

Така дійсно корисна новинка, як Auto GCAS, неодмінно буде використана і на інших бойових літаках, а також цивільних авіалайнерах. Нова система підвищує безпеку польотів і може врятувати безліч життів. За розрахунками Пентагону, лише в армії у найближчі 25 років Auto GCAS збереже близько 250 життів і запобіжить втраті 12,7 млрд дол.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: cnews.ru