Реклама

NASA розташує стаціонарну космічну базу у точці Лагранжа L2 за Місяцем

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 26 November 2012

Стаціонарна космічна база EML-2Нещодавно представники NASA поділилися своїми планами щодо створення стаціонарної космічної бази, яка буде розташовуватися на відстані 60 тисяч кілометрів від зворотного боку Місяця, у так званій точці Лагранжа L2 (Earth-Moon L2, EML-2). Сума гравітаційних сил Землі і Місяця, що діють на космічний апарат або станцію, що знаходиться у точці EML-2, дозволять перебувати постійно у цій точці, не витрачаючи на це ні краплі дефіцитного палива. А постійне положення майбутнього космічного форпосту робить його вельми зручною відправною точкою для здійснення польотів на Марс, на астероїди і для здійснення місячних дослідних місій.

Згідно інформації від NASA, їх фахівці зараз розробляють плани відправки до Місяця у 2017 автоматичного космічного корабля Orion виробництва компанії Lockheed Martin, який займе місце біля Місяця і буде виступати в якості стаціонарної космічної бази. А другий космічний корабель Orion, що нестиме людський екіпаж, відправиться до Місяця у 2021 році і здійснить стикування з першим космічним кораблем.

Космічна база EML-2 дозволить проводити повномасштабні дослідження на Місяці з використанням роботів, керованих дистанційно у режимі реального часу. У даний час трисекундна затримка поширення радіосигналу від Землі до Місяця і назад робить безпосереднє ручне управління апаратом на поверхні Місяця не дуже зручним заняттям. "Це дуже схоже на керування автомобілем у вельми нетверезому стані" - розповідають представники NASA. Але точка EML-2 розташовується достатньо близько до Місяця, для того, щоб повністю реалізувати всі можливості дистанційного керування.

Стаціонарна космічна база EML-2

Не так давно подібні технології дистанційного керування вже пройшли випробування на Землі. Астронавт, який перебував на борту Міжнародної космічної станції, за допомогою нової системи і нових протоколів далекого космічного зв'язку здійснював керування рухами експериментального апарату, що знаходився на поверхні нашої планети. Подібні технології можуть бути використані і при проведенні досліджень Марса замість того, щоб здійснювати висадку людей на поверхню планети. Наявність космічних технологій телеприсутності може "перенести наш розум" туди, куди фізично не зможуть потрапити наші тіла.

"Коли-небудь ми зможемо відправити людей до супутників Сатурна, і вони зможуть здійснити віртуальне плавання у метанових озерах і морях Титана. І коли ми починаємо глибше вникати у суть нового дослідницького методу, виявиться все більше і більше можливостей, які може надати людям цей новий метод".

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org